Svētdienas rīts atvēlēts Liepājas Futbola skolas U-9 futbolistiem, kuri mācību spēlēs uzņem Gargždai (Lietuva) komandu "Banga", informē Liepājas Futbola skolas preses pārstāve Simona Laiveniece.

U-9 treneris Jānis Segliņš ar komplimentiem savai komandai neskopojas: "Spēlējām divos laukumos, divas komandas. Daudz vārtu ielaidām, bet vēl vairāk iesitām. Taču rezultāts te nav svarīgākais – svarīgi ir, ka sportisti prot pielietot treniņos apgūtās zināšanas un zina, kurā brīdī, kas ir jādara. Redzu, ka futbolisti strauji progresē, viņi saprot, ko treneris grib un to izpilda."

Treneris Jānis Segliņš U-9 komandu pieņēma pirms pusgada, kad tajā bija 36 spēlētāji, tagad ir 70. Par spēlētājiem Jānis Segliņš saka: "Ir ļoti daudz talantīgu bērnu. Grūti izvēlēties labāko sastāvu."

Vairākas mācību spēles aizvadīja arī Liepājas Futbola skolas trenera Ingus Lukoviča U-11 komanda. Tā kā komandā ir ap 30 jauno futbolistu, pie spēles laika tika divas komandas.

Treneris Ingus Lukovičs atzīst: "Vecums no U-9 līdz U-12 ir futbola zelta gadi – ko tu ieliec, tas paliks uz ilgu laiku. Svarīgi ir iemācīties pamatlietas – koordināciju, veiklību, svarīga ir individuālā tehnika. No paša bērna ir atkarīgs, ko viņš spēs paņemt. Galvenais ir atraut bērnu no datora un telefona un parādīt, ka darboties ar bumbu var būt aizraujoši!"

Gatavojoties futbola sezonai, katru otro nedēļu notiek mācību spēles. Pēc divām nedēļām jaunajiem futbolistiem būs iespēja mēroties spēkiem ar Klaipēdas jaunajiem futbolistiem.