Aizvadītajā nedēļā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi piedalījās vairākās starptautiskās tenisa sacensībās – Armēnijā, Vācijā un Horvātijā. Veiksmīgas mūsu tenisistiem izrādījās dubultspēļu sacensībās, jo Dāvids Špaks un Enija Paula Aploka ar saviem pāriniekiem triumfēja dubultspēļu sacensībās. Savukārt, Anna Azarova un Elizabete Marta Hamitova piedzīvoja debiju Latvijas U12 izlases sastāvā, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

No 19.līdz 25.jūlijam Armēnijas pilsētā Jerevānā norisinājās starptautiskās ITF J4 kategorijas tenisa sacensības “President Cup” jauniešiem. Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Dāvids Špaks. Vienspēļu sacensībās Dāvids diemžēl piedzīvoja zaudējumu jau pamatturnīra 1.kārtā, kurā viņš ar 0-6 3-6 atzina ar 4.numuru izsētā Grigorija Šebekina (Grigory Shebekin – Krievija) pārākumu. Savukārt, dubultspēlēs Dāvids sacentās kopā ar Kazahstānas tenisistu – Danielu Rakmatulajevu (Danial Rakhmatullayev). Abi jaunieši spēja aizcīnīties līdz pat finālam, pa ceļam ceturtdaļfinālā ar 6-3 7-6(5) gūstot uzvaru pār ar 1.numuru izsēto pāri no Krievijas – Germanu Mingalejevu (German Mingaleev) un Ruslanu Tjukajevu (Ruslan Tiukaev). Finālā Dāvidam un Danielam pretim stājās ar 3.numuru izsētais pāris no Krievijas – Daņils Sarksians (Daniil Sarksian) un Grigorijs Šebekins (Grigory Shebekin). Spraigā cīņā ar 6-3 5-7 11-9 uzvaru Armēnijas Prezidenta kausa dubultspēļu sacensībās guva liepājnieks Dāvids Špaks kopā ar Danielu Rakmatulajevu no Kazahstānas.

No 17.līdz 25.jūlijam Vācijas pilsētā Vīblingenā (Waiblingen) norisinājās starptautiskās Tennis Europe sacensības U14 un U16 vecuma grupām “TCW - Academy junior international”. Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Enija Paula Aploka U16 vecuma grupā. Vienspēļu sacensībās Enija aizkļuva līdz cīņai par 3.kārtu, kurā ar 2-6 1-6 tika atzīts vācietes Lauras Mazeres (Laura Maser) pārākums. Savukārt, dubultspēlēs Enija Paula Aploka sacentās kopā ar citu Latvijas pārstāvi – Beatrisi Zeltiņu. Abas latvietes aizcīnījās līdz pat finālam, pa ceļam gūstot uzvaru ar 7-5 5-7 10-6 pār ar 2.numuru izsēto pāri no Vācijas Francisku Kremerskoteni (Franziska Kremerskothen) un Viktoriju Poli (Victoria Pohle). Finālā Paulai un Beatrisei bija jāsacenšas pret ar 1.numuru izsētajām Karolīnu Krajmeru (Karolina Krajmer) no Slovākijas un Sonju Zhijenbajevu (Sonja Zhiyenbayeva) no Vācijas. Spraigā cīņā uzvaru dubultspēļu sacensībās ar 1-6 6-3 10-7 izcīnīja pāris no Latvijas – Enija Paula Aploka un Beatrise Zeltiņa.

Kā jau vēstījām iepriekš, divas Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknes Anna Azarova un Elizabete Marta Hamitova, kopā ar rīdzinieci Keisiju Bērziņu un komandas kapteini – Liepājas Tenisa sporta skolas treneri Katrīnu Samoilovu, no 22.līdz 25.jūlijam Latvijas U12 meiteņu izlases sastāvā piedalījās 2021.gada Tennis Europe Nāciju izaicinājuma (Tennis Europe Nations Challenge by HEAD) U12 vecuma grupai kvalifikācijas sacensībās. Pēc izlozes tika noskaidrots, ka Latvijas pārstāvēm būs jāsacenšas ar Horvātijas, Krievijas un Beļģijas vienaudzēm. Apakšgrupas sacensībās, Latvijas meitenes diemžēl piedzīvoja zaudējumus visās sacensībās, izņemot spēlē pret Horvātiju, kurā liepājniece Anna Azarova ar 6-2 6-3 guva uzvaru pār Miju Buriču (Mia Buric). Papildus izceļama ir arī Annas Azarovas spēle pret Marilinu van Bremptu (Marilyn Van Brempt) no Beļģijas, kur divarpus stundas ilgā cīņā ar rezultātu 7-5 4-6 3-6 tomēr tika atzīts beļģietes pārākums. Sakarā ar to, ka mūsu meitenes piedzīvoja zaudējumus apakšgrupu cīņās, kā noslēdzošā cīņa tika aizvadīta pret Bosnijas un Hercegovinas meitenēm, kurā tika noskaidrotas apakšgrupas 7.vietas ieguvējas. Pirmajā vienspēlē Keisija Bērziņa ar 6-3 6-1 guva uzvaru pār Neilu Helaču (Nejla Helac). Otrajā vienspēlē Anna Azarova, sacenšoties pret Tea Kovačeviču (Tea Kovacevic) ar rezultātu 3-6 3-6 piedzīvoja zaudējumu, līdz ar 7.vietas ieguvējas noskaidrošanu atstājot dubultspēlēm. Noslēdzošajā spēlē pret Neilu un Tea sacentās Anna ar Keisiju. Ar pārliecinošo 6-2 6-2 uzvaru izcīnīja Latvijas izlase, līdz ar to, sacensību kopvērtējumā Latvijas U12 meiteņu izlase ierindojās 7.vietā. Apsveicam mūsu meitenes ar debiju Latvijas izlases sastāvā un vēlam panākumus un sasniegumus turpmākajās sacensībās.