No 6.līdz 12.augustam Jūrmalā norisinājās Latvijas Republikas jauniešu čempionāts tenisā. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi tika plaši pārstāvēti šajās sacensībās, kuru noslēgumā liepājnieki izcīnīja kopumā 13 medaļas – sešas zelta, piecas sudraba un divas bronzas medaļas, informē Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Gints Siliņš.

U12 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Gustavs Brižs, Paula Gurecka, Viktorija Homutova, Jeļizaveta Rižkova, Sofija Ševčenko un Madara Jaunzeme. Ar pirmo numuru izsētais liepājnieks Gustavs Brižs aizcīnījās līdz pat finālam, kurā pārliecinoši izcīnīja Latvijas jauniešu U12 čempiona titulu. Paralēli vienspēļu sacensībām, Gustavs Brižs, spēlējot kopā ar Romanu Kravcovu (Denisa Pavlova TS) piedalījās arī dubultspēlēs, kurās abi zēni aizkļuva līdz finālam, kurā Gustavs ar Romanu izcīnīja uzvaru sacensībās. Savukārt, meiteņu konkurencē vissekmīgākā no liepājniecēm bija ar otro numuru izsētā Paula Gurecka, kura aizcīnījās līdz pat finālam, kurā diemžēl atzina ar pirmo numuru izsētās tenisistes pārākumu, tādējādi Paula izcīnīja sacensību sudraba medaļu. Arī meitenes, paralēli vienspēlēm piedalījās dubultspēļu sacensībās, liepājniece Viktorija Homutova, spēlējot kopā ar Alisi Aleksejevu (AJ Tennis Academy), aizcīnījās līdz dubultspēļu finālam, kurā atzina pretinieču pārākumu un izcīnīja sudrabu medaļas. Tikmēr Paula Gurecka, apvienojās pārī ar Elizabeti Ozolu (JA Tennis Academy) un aizkļuva līdz cīņai par 3.vietu, kurā dubultspēļu sacensības noslēdza ar 4.vietu.

U14 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Marks Freiborns, Timo Tikums, Anna Azarova, Elizabete Marta Hamitova, Alise Latiša un Karolīna Lāce. Zēnu konkurencē vissekmīgākais no liepājniekiem bija ar pirmo numuru izsētais Bogdans Kozlovs, kurš aizkļuva līdz pusfinālam, taču tajā piedzīvoja zaudējumu. Tādējādi Bogdana noslēdzošā spēle sacensībās bija par 3.vietu, kurā Bogdans ar 6-0 6-0 izcīnīja bronzas medaļu. Paralēli vienspēlēm, Bogdans Kozlovs, spēlējot kopā ar Ričardu Dzirkalu (Ādaži TC), aizkļuva līdz dubultspēļu finālspēlei, kurā abi jaunieši piedzīvoja zaudējumu un izcīnīja 2.vietu. Tikmēr meiteņu konkurencē no liepājniecēm vislabāko sniegumu demonstrēja ar trešo numuru izsētā Anna Azarova, kura aizkļuva līdz finālam, kurā visnotaļ pārliecinošā uzvarā Anna izcīnīja Latvijas jauniešu čempiones titulu U14 vecuma grupā. Savukārt, dubultspēlēs, līdz sacensību finālam nokļuva vienlaikus trīs liepājnieces – Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša bija apvienojušās vienā pārī, bet Anna Azarova, sacentās kopā ar Oļesju Demčenkovu (Tennis Pro Academy). U14 vecuma grupas meiteņu dubultspēļu finālā, par Latvijas jauniešu čempionēm kļuva Anna Azarova ar Oļesju Demčenkovu, bet par vicečempionēm – liepājnieces Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša.

U16 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Evelīna Poikāne, Anastasija Lomovska, Annete Skripka, Ketlina Arone un Laura Kristiāna Sprūde. Vissekmīgāk no Liepājas meitenēm nospēlēja Anastasija Lomovska, kurai sacensības beidzās cīņā par iekļūšanu pusfinālā, kur Anastasija piekāpās ar pirmo numuru izsētajai tenisistei.

U18 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Ričards Špaks, Didzis Vārna, Ralfs Rukmanis, Dāvis Rolis, Marija Lauva, Sabīne Vaidere un Enija Paula Aploka. Zēnu konkurencē vissekmīgāk sacensības padevās Dāvim Rolim, kurš aizkļuva līdz finālam, kurā Dāvis izcīnīja Latvijas jauniešu čempiona titulu U18 vecuma grupā. Tikmēr ar pirmo numuru izsētais liepājnieks Ričards Špaks, cīņā par 3.vietu atzina pretinieka pārākumu un sacensību noslēgumā ierindojās 4.vietā. Zēnu dubultspēlēs, līdz finālam nokļuva trīs liepājnieki – Ričards Špaks un Didzis Vārna, kā arī Dāvis Rolis, kurš bija apvienojies pārī ar Artjomu Afanasjevu (individuāli). Par Latvijas jauniešu čempioniem dubultspēlēs kļuva Dāvis Rolis ar Artjomu Afanasjevu, bet par vicečempioniem – liepājnieku pāris Ričards Špaks un Didzis Vārna. Savukārt, meiteņu konkurencē, Enija Paula Aploka no kvalifikācijas sacensībām iekļuva pamatturnīrā, taču nespēja pārvarēt pamatturnīra 1.kārtu. Meiteņu dubultspēlēs, vissekmīgāk veicās Enija Paulai Aplokai, spēlējot kopā ar Nikolu Nikolajevu (JuTen TS). Abas meitenes aizcīnījās līdz spēlei par 3.vietu, kurā izcīnīja bronzas medaļu.

Liepājas Tenisa sporta skolas trenere Olga Bordjugova pēc sacensību noslēguma pateicās visiem bērniem, kolēģiem un vecākiem, kā arī atzina, ka bija liels prieks par piedzīvotajām emocijām. Lai gan, protams, bija cerības uz medaļām, taču par to, ka medaļas būs tik daudz, varēja tikai sapņot.

Liepājas Tenisa sporta skola vēlas pateikties treneriem, kuri sekmīgi sagatavojuši jaunos tenisistus tik nozīmīgām sacensībām, kā arī jauniešu vecākiem un viņu atbalstītājiem.