"Liepāja" piektdien "Pafbet" Latvijas – Igaunijas līgā (LIBL) izbraukumā piedzīvoja pirmo zaudējumu šosezon, ziņo LETA.

Liepājnieki izbraukumā ar rezultātu 71:75 (18:12, 22:21, 12:23, 19:19) piekāpās Raplas "Avis Utilitas", ciešot pirmo sakāvi trīs aizvadītās spēlēs.

"Liepāju" no zaudējuma neglāba Renārs Birkāns, kurš guva 14 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles, kamēr vēl 13 punktus pievienoja Arnolds Helmanis un Ričards Daniels Vanags.

Pretinieku komandā, kuras treneru kolektīvā ir Latvijas speciālists Gatis Justovičs, Tailers Čīzs ar 20 punktiem bija rezultatīvākais, bet Obrads Tomičs, gūstot 16 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas, tika pie "double–double".

"Liepāja" sezonas pirmajā mačā uzvarēja "VEF Rīga", bet pēc tam izbraukumā ar 94:90 papildlaikā pārspēja Tallinas "Kalev"/"Cramo".

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – "VEF Rīga", "Ventspils", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja". Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", Tallinas "Kalev"/"Cramo", Tallinas "TalTech", Raplas "Avis Utilitas", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/"Audentes", Hābnēmes "Viimsi" un jaunpienācēja "Keila". Tāpat turnīrā sacentīsies arī Ukrainas komanda "Prometey". Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalīsies pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. "Final 4" turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti "VEF Rīga" basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja "Viimsi", bet bronzas godalgas izcīnīja "Parnu Sadam".