BK "Liepāja" sestdien savā laukumā svinēja uzvaru jaunizveidotās Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē. Kurzemnieki ar 95:88 (25:14, 28:19, 20:18, 22:37) apspēlēja Mogiļevas "Borisfen", ziņo LETA.

Ar 29 punktiem Latvijas komandā rezultatīvākais bija Roberts Bērziņš, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles, bet deviņas kļūdas. 19 punkti un septiņas atlēkušās bumbas tika Kārlim Siliņam, pa 15 punktiem – Kārlim Žundam, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, un Robertam Krastiņam, kuram arī piecas zem groza izcīnītas bumbas.

Viesiem Marsenviss Haimons guva 18 punktus un sakrāja sešas atlēkušās bumbas un piecas pārķertas piespēles. 17 punktus guva Vladislavs Mikuļskis, bet 16 – Kornīliass Teilors.

Liepāja ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņem otro vietu turnīra tabulā aiz Nikolaja Mazura vadītās "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", kam ir trīs panākumi četrās cīņās. "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" ar četriem zaudējumiem tikpat spēlēs ieņem piekto vietu astoņu komandu konkurencē, taču divas vienības vēl cīņas nav aizvadījušas.

ENBL pirmajā sezonā startē astoņas komandas no Latvijas, Polijas, Čehijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

Latviju pārstāv iepriekšējā sezonā vietējā čempionātā ceturto un piekto vietu ieņēmušās Liepājas un Valmieras komandas. Tāpat turnīrā spēlē Čehijas ceturtās vietas īpašniece "Brno", Polijā 13.pozīciju ieņēmusī Vloclavekas "Anwil", Lietuvas septītais spēcīgākais klubs "Šiauliai", Baltkrievijas vicečempione Mogiļevas "Borisfen", Igaunijas sestā komanda "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" un Vienotajā līgā 11.vietu guvusī Krasnojarskas "Jeņisej".

ENBL mērķis ir nākamgad pulcēt jau 16 komandas, kas būtu sadalītas Baltijas jūras un Ziemeļjūras divīzijās, pievienojot klubus no Ziemeļvalstīm un Beniluksa valstīm.

ENBL rīkotāji iepriekš dibinājuši Eiropas Sieviešu basketbola līgu (EWBL), kas sevi pierādījis kā klubiem saistošs starptautisks turnīrs.