"Optibet" Latvijas futbola virslīgā trešdien "Liepāja" savā laukumā pieveica "Valmieru", liedzot tai atgūt pirmo vietu turnīra tabulā. "Liepāja" apspēlēja "Valmieru" ar 2:1 (1:1), ziņo LETA.

Vārtus mājinieku labā guva Seidina Keitā un Luiss Ilariu jeb Dodo, bet viesiem – Ibrahims Sovs.

Pirmajā puslaikā astotajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Keitā, bet izlīdzinājumu 21 minūti vēlāk panāca Sovs.

76.minūtē par paša nogāšanu soda laukumā vārtus guva Dodo, neatvairāmi sitot vārtu labajā stūrī.

Desmit minūtes vēlāk Dodo saņēma otro dzelteno kartīti 20 minūšu laikā, atstādams komandu mazākumā. Tomēr rezultāts vairs nemainījās, liepājniekiem turpinot uzvaru sēriju.

Virslīgā pirmo vietu ar 46 punktiem 18 dueļos ieņem RFS, otrā ar 44 punktiem 20 spēlēs ir "Valmiera", 41 punkts 19 spēlēs ir "Riga". Aiz pirmā trijnieka ar 34 punktiem 18 mačos ir "Liepāja", kam seko "Daugavpils" ar 27 punktiem 18 cīņās un "Spartaks" ar 24 punktiem 20 spēlēs. 18 punkti 21 mačā ir "Metta", bet "Noah Jurmala" ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

Liepājnieki pēdējo zaudējumu virslīgā pirms trešdienas spēles bija cietuši pirms pusotra mēneša pret "Valmieru" viesos (0:1). Pēc tam liepājnieki svinējuši sešas uzvaras, ieskaitot panākumu jūlija pirmajā dienā savā laukumā pār "Riga" ar 1:0 un tehnisko uzvaru mēnesi vēlāk pret "Noah Jurmala".

Jūlijā komanda aizvadīja arī četras spēles UEFA Konferences līgas kvalifikācijā, pirmajā kārtā divu maču summā pieveicot Ziemeļmaķedonijas komandu Strugas "Trim–Lum" (1:1, 4:1), bet otrajā pēc diviem bezvārtu neizšķirtiem pēcspēles sitienos piekāpjoties Sofijas CSKA.

Tikmēr "Valmiera" UEFA Konferences līgas kvalifikācijā izstājās jau pirmajā kārtā pēc zaudējuma Lietuvas klubam Marijampoles "Sūduva" (1:2, 0:0).

Virslīgas čempionātā valmierieši pēc zaudējuma "Riga" (0:1) bija izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, ar 2:1 pārspējot RFS, ar 4:0 – "Daugavpili", ar 3:0 iekasējot tehnisko uzvaru pār "Noah Jurmala" un ar 2:1 pieveicot Jūrmalas "Spartaku".

Valmieriešiem, kuriem pamatsastāvā bija vien trīs Latvijas futbolisti, būtisks zaudējums bija Raimonda Kroļļa nespēlēšana sakrāto brīdinājumu dēļ, jo viņš ar astoņiem gūtajiem vārtiem ir trešais virslīgas "bombardieru" sarakstā. Tomēr arī bez viņa Valmieras klubā ir spēlētāji, kas gūst vārtus. Ibrahims Sovs bija guvis sešus vārtus, bet Džibrils Gejs – piecus.

Liepājniekiem pēc Artūra Karašauska došanās uz Kipru rezultatīvākie ar trim gūtiem vārtiem pirms mača bija Mihails Gordeičuks, Luiss Ilariu jeb Dodo un Dāvis Ikaunieks.

Šosezon abas komandas savā starpā jau bija tikušās divreiz, abos mačos uzvaru svinot "Valmierai" – 2:1, 1:0.

Jau ziņots, ka pārējās 18.kārtas spēlēs Jūrmalas "Spartaks" ar 1:2 zaudēja RFS, "Metta" ar 0:1 piekāpās "Riga", bet Daugavpils "Noah Jurmala" tika piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:3 pret "Daugavpili".