Spēka, ātruma un izturības sacensību kvalifikācijas posmu ir izturējuši 88 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tiek plānots, ka spēcīgākie sportisti tiksies 20. novembrī "Liepāja Throwdown 2021" sacensībās, lai cīnītos par uzvarētāja kausu. Kopumā kvalifikācijas posmā piedalījās 150 atlēti, informē sporta kluba "Power House Liepāja" vadītājs Jānis Putra.

Šobrīd tiek plānots, ka sacensībās startēs dažāda dzimuma un vecuma pārstāvji sešās kategorijās: sporta klasē vīriešiem (top 32) un sievietēm (top 8) , 35+ klasē vīriešiem (top 24) un sievietēm (top 8), elites klasē sievietēm (top 8) un vīriešiem (top 8). Kvalifikācijas rezultātus var apskatīt šeit: http://www.liepajathrowdown.lv/scoreboard.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un valstī ieviestos drošības pasākumus, organizatori apsver trīs iespējamos sacensību norises scenārijus:
1.variants – sacensības notiks 20. novembrī Liepājas Olimpiskā centra arēnā kā plānots, taču bez skatītājiem, klātesot tikai pašiem sacensību dalībniekiem, atlētiem, un sacensību organizatoriem. Lai sniegtu sporta entuziastiem un skatītājiem iespēju "apmeklēt" sacensības, "Liepāja Throwdown 2021" varēs vērot interneta tiešraidē mājaslapā: http://www.liepajathrowdown.lv/, kā arī "Liepāja Throwdown" (@Liepajathrowdown) un "Power House Liepāja" (@powerhouseliepaja) Facebook lapās.
2.variants – ja sacensību norise klātienē nebūs iespējama, tiks rīkotas tiešsaistes sacensības, dalībniekiem uzdevumus izpildot tiešsaistē.
3.variants – sacensības uz nenoteiktu laiku tiks atceltas.

Sacensību organizatori turpinās sekot līdzi aktuālākajiem drošības pasākumiem un informēt sacensību dalībniekus par "Liepāja Throwdown 2021" norisi. Aicinām arī pašus dalībniekus sekot līdzi informācijai.

Ja būs iespējama sacensību norise klātienē, tajās piedalīsies tikai personas ar "Covid-19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Šogad sacensību galvenais mērķis ir atkal iekustināt sporta dzīvi, kopīgiem spēkiem atgriezt to iepriekšējā intensitātē, kā arī motivēt sporta entuziastus un sportistus atgriezties sportā. "Centīsimies radīt kvalitatīvas un aizraujošas sacensības, spītējot pandēmijai. Ceram uz pozitīvā scenārija attīstību un iespēju tikties 20. novembrī klātienē Liepājā," norāda galvenais sacensību organizators Jānis Putra.
Galvenā balva ir ceļojošais spēka kauss, kā arī dažādas balvas no sponsoriem un atbalstītājiem – sporta uzturs un inventārs.

Papildu informācija ir pieejama mājaslapā: liepajathrowdown.lv, kā arī "Liepāja Throwdown" un "Power House Liepāja" facebook lapās.

Sacensības organizē sporta klubs "Power House Liepāja" ar Liepājas pilsētas atbalstu.