Divus vārtus gūstot uzbrucējam Artūram Karašauskam, "Liepāja"/"Mogo" komanda trešdien "Skonto" stadionā pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē ieguva Latvijas kausu futbolā.

"Liepāja"/"Mogo" turnīra finālā ar 2:0 (2:0) pārspēja "Riga" komandu, kas tādējādi zaudējusi jau pēdējos divos Latvijas kausa finālos, ziņo LETA.

Šī mača rezultātu jau trešajā minūtē atklāja "Liepāja"/"Mogo" uzbrucējs Karašausks, kurš ar lielisku tālsitienu pārsteidza rīdzinieku aizsargus un vārtsargu Vladislavu Kurakinu. Lai arī fināls sākās daudzsološi, turpmākajās minūtēs nevienai no komandām reālus vārtus gūšanas momentus izveidot neizdevās. Kaut gan "Riga" bija nonākusi iedzinējos, tā ar atspēlēšanos nesteidzās.

Pirmā puslaika otrajā pusē "Riga" futbolistiem pāris reizes izdevās saasināt situāciju pie liepājnieku vārtiem, tomēr reāli iesaistīties spēlē "Liepāja"/"Mogo" vārtsargam Valentīnam Raļkevičam nenācās. Noslēdzošajās desmit minūtēs līdz pārtraukumam Latvijas galvaspilsētas klubam piederēja diezgan ievērojams teritoriālais pārsvars, tomēr tas nevainagojās panākumiem, jo iekarot pretinieku vārtus neizdevās. Tā vietā 42.minūtē "Liepāja"/"Mogo" izmantoja rīdzinieku aizsargu kļūdu, pie bumbas lielā ātrumā tiekot Karašauskam, kurš apsteidza pretinieku, izgāja vienatnē pret vārtsargu Kurakinu un panāca 2:0.

Otrais puslaiks tika aizvadīts līdzīgā gultnē - "Riga" futbolistiem piederēja pārsvars, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas izveidot neizdevās, jo "Liepāja"/"Mogo" aizsardzībā spēlēja organizēti, neļaujot pretiniekiem izveidot neko ievērības cienīgu. Piedevām paši liepājnieki ik pa laikam centās atbildēt ar kādu pretuzbrukumu un vēl vairāk izjauca "Riga" nodomus gūt vārtus.

Otrajā puslaikā rezultāts tā arī vairs nemainījās, liepājniekiem pirmo reiz vēsturē kļūstot par Latvijas kausa ieguvējiem.

Uzvara Latvijas kausa izcīņā liepājniekiem arī garantējusi vietu nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Līdz ar to "Liepāja"/"Mogo" kā pirmā ieguvusi jauna dizaina un identitātes Latvijas kausa trofeju. Jaunajā Latvijas kausa trofejā iestrādātas iezīmes, kādas bija šī turnīra galvenajai trofejai Latvijas pirmās brīvvalsts laikā. Jaunā trofeja pēc īpaša pasūtījuma tika veidota Lielbritānijā pie meistariem, kuri strādājuši ar Anglijas galveno turnīru trofejām.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Latvijas kausam bijušas divas trofejas - pirmā no tām neieguva oficiālu statusu, bet otrā tika pasniegta šī turnīra labākajai komandai kopš 1993.gada. Iepriekšējā turnīra finālspēlē līdzšinējā kausa trofeja puslaika pārtraukuma aktivitāšu laikā nopietni cieta, kā rezultātā "Ventspils" komandai tika pasniegts zibenīgā ātrumā sagādāts pagaidu kauss.

Arī "Riga" savā īsajā pastāvēšanas vēsturē Latvijas kausu vēl nav ieguvusi.

Liepājnieki finālā iekļuva pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē, bet galvaspilsētas pārstāvjiem tas izdevās otro reizi pēc kārtas. Iepriekšējā trofejas izcīņā rīdzinieki finālā vien pēcspēles sitienu sērijā zaudēja "Ventspilij".

Abas Latvijas kausa finālistes pretendē arī uz čempionu titulu virslīgā, ko teorētiski var iegūt pat piecas vienības. Šobrīd labākā pozīcijā ir "Riga", kas turnīra līderim Jūrmalas "Spartakam" zaudē četrus punktus un ir trīs punktus priekšā Liepājas komandai, taču kurzemniekiem ir viens mačs rezervē.

Šosezon abas komandas virslīgā tikās četras reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm.

Liepājnieki ceļu uz pusfinālu sāka astotdaļfinālā, ar 1:0 uzvarot "komanda.lv" pirmās līgas vienību "Daugavpils", bet ceturtdaļfinālā dramatiskā galotnē mazākumā ar 2:1 pieveica "Ventspils" vienību, panākumu izraujot kompensācijas laikā. Savukārt pusfinālā tika gūta virsroka ar 4:1 pār RFS.

Tikmēr "Riga" astotdaļfinālā ar 5:0 uzvarēja pirmās līgas vienību "Preiļi", bet ceturtdaļfinālā tikai pēcspēles sitienu sērijā salauza "Jelgavu" un mačā uzvarēja ar 3:2. Arī pusfinālā rīdziniekiem nepietika ar 90 minūtēm uzvarētāju noskaidrošanai, pagarinājumā gūstot panākumu 2:1 pār Jūrmalas "Spartaku".

Latvijas kausa finālu tiesāja valsts vadošais futbola soģis Andris Treimanis. Zīmīgi, ka sākotnēji fināla pārraudzīšanai tika nozīmēts Ivars Caune, taču viņš sestdien virslīgas spēlē guva traumu. Iepriekš Latvijas kausa izcīņas finālspēles tiesāšana Treimanim bija uzticēta 2010./2011., 2012./2013., 2014./2015. un 2016./2017.gada sezonās.

Latvijas kausa izcīņas fināls Latvijas galvaspilsētā notika otro reizi pēc kārtas. Pirms tam trīs gadus turnīra izšķirošās spēles uzņēma Jelgava, Ventspils un Jūrmala, bet iepriekšējā sezonā trofejas izcīņa atgriezās "Skonto" stadionā.

Pērnā gada beigās tika ieviestas izmaiņas Latvijas kausa izcīņas izspēlē, kas līdz ar 2017.gadu paredz atgriešanos pie turnīra izspēles viena kalendārā gada ietvaros. Šīs izmaiņas nozīmē, ka šogad tika izspēlēti divi Latvijas kausa izcīņas turnīri - maija vidū noslēdzās 2016./17.gada Latvijas kausa izcīņas sezona, savukārt jūnijā sākās 2017.gada Latvijas kausa izcīņas sezona, kas nu noslēgusies ar "Liepāja"/"Mogo" uzvaru.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tiek iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.