Latvijas basketbola klubam "Liepāja" pievienojies iepriekš jauniešu izlasēs spēlējušais Dāvis Geks, piektdien vēsta komanda.


LETA jau ziņoja, ka Latviešu basketbolists Dāvis Geks atbrīvots no pazīstamā Lietuvas klubu "Šiauliai".


Pirms tam Geks Spānijas pēc spēka otrās līgas vienībā Ovjedo "Union Financiera" pavadīja iepriekšējās divas sezonas, būdams izīrēts no Spānijas augstākās līgas (ACB) komandas Madrides "Estudiantes".


Geks desmit Lietuvas čempionāta spēlēs vidēji laukumā pavadīja desmit minūtes, gūstot 3,6 punktus, izcīnot 0,9 atlēkušās bumbas, veicot 1,0 rezultatīvu piespēli un realizējot 38,1% tālmetienu (8/21).
"Esmu ļoti priecīgs pēc vairākām sezonām atgriezties mājās, Latvijā, kas sniedz ne tikai satraucošas un patīkamas izjūtas, bet arī uzliek papildu atbildības sajūtu. Tāpat ar nepacietību gaidu iespēju sadarboties ar treneri Artūru Visocki-Rubeni, kurš ir viens no labākajiem speciālistiem Latvijā un palīdzējis attīstīties daudzu spēlētāju karjerām. Liepājas basketbola klubs ir ar senām tradīcijām, pilsētā šis sporta veids ir mīlēts, tāpēc darīšu, kas manos spēkos, lai nākamā sezona nestu daudz pozitīvu notikumu," pēc pievienošanās Kurzemes komandai teica Geks.
Gandarīts par Geka pievienošanos bija arī galvenais treneris Visockis-Rubenis.


"Man liels prieks, ka mums ir izdevies vienoties ar Dāvi Geku. Dāvis vēl nav nospēlējis savas labākās spēles, tāpēc mēs strādāsim, lai tieši Liepāja būtu viņam par vietu, kur var vislabāk nodemonstrēt savas kvalitātes un palīdzē komandai uzvarēt," skaidroja treneris. "Visaugstāk vērtēju ne tikai Dāvja bīstamību no tālās distances, bet arī viņa aizsardzības prasmes. Uz Dāvi ceram, kā uz vienu no galvenajiem komandas līderiem."


Basketbolists agrāk pārstāvējis arī "Barons kvartāls", "VEF Rīga", "Jelgava" un "Valmiera" komandu krāsas, kā arī spēlējis Latvijas jauniešu izlasēs. Iepriekšējās divas sezonas Spānijā viņam bija pirmā pieredze ārzemēs.


Nacionālās informācijas aģentūra LETA jau ziņoja, ka sastāva komplektāciju pirms gaidāmās sezonas turpina "Liepāja" basketbola komanda, kas neilgi pēc jauna galvenā trenera nolīgšanas, panākusi divu gadu vienošanos ar savulaik jauniešu izlasēs spēlējušo Renāru Birkānu.


Tāpat komandai nedaudz vēlāk pievienojās arī aizsargs Roberts Bērziņš.


Pēc Valgas-Valkas komandas izstāšanās no Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas turnīra liepājnieki sezonu noslēdza kā pēdējie starp 14 palikušajām komandām.