No 28.augusta līdz 3.septembrim Liepājas Tenisa sporta skolas kortos Jūrmalas parkā norisinājās starptautiskās ITF World Tennis Tour Juniors J3 kategorijas sacensības "Liepaja International by Prince" U-18 vecuma grupai, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolas organizētās starptautiskās tenisa sacensības jau kļuvušas par tradīciju un šogad pulcēja 101 jauno tenisistu un tenisisti no dažādām valstīm. Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Dāvids Špaks, Dāvis Rolis, Enija Paula Aploka un Evelīna Ķīvīte.

Zēnu konkurencē vienspēļu sacensībās Dāvis Rolis spraigā cīņā 1.kārtā ar 7-5, 3-6, 1-6 atzina soma Juho Ērika Bigsa pārākumu, tikmēr Dāvids Špaks 1.kārtā pārliecinoši ar 6-0, 6-1 pārspēja Igaunijas pārstāvi Aleksi Andrē Ojasalu, taču cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Dāvids ar 5-7, 3-6 piekāpās ar 4.numuru izsētajam Ukrainas pārstāvim Eskanderam Gurjevam. Tikmēr sacensībās uzvaru ar 6-3, 6-2 izcīnīja Fredijs Murejs no Īrijas, 2.vietā atstājot ar 2.numuru izsēto Janu Kobierski no Austrijas.

Zēnu dubultspēlēs Dāvis Rolis apvienojās pārī ar Lietuvas pārstāvi Dominiku Stonkus, taču zaudējums tika piedzīvots jau 1.kārtā ar 3-6, 4-6 piekāpjoties Alfrēdam Almasi no Slovākijas un Edvardam Teodoram Liepiņam no Latvijas. Tikmēr Dāvids Špaks apvienojās pārī ar Metjū Džonstonu no Singapūras. 1.kārtā abi puiši ar 1-6, 6-4, 10-4 izrāva uzvaru pār Garetu Ongu no Singapūras un Daņilu Platrouski no Baltkrievijas. Cīņā par pusfinālu Dāvids un Metjū, spraigā cīņā ar 6-4, 1-6, 12-14, atzina ar 1.numuru izsētā pāra Jana Kobierski no Austrijas un Mačeja Kosa no Polijas pārākumu, kuri aizkļuva līdz finālam, kurā ar 7-6(6), 6-4 izcīnīja uzvaru turnīrā. 2.vietā ierindojās pāris no Igaunijas – Markus Molders un Martens Murands.

Meiteņu konkurencē vienspēlēs Enija Paula Aploka 1.kārtā ar 5-7, 4-6 atzina lietuvietes Smiltes Baķītes pārākumu, bet Evelīna Ķīvīte ar 1-6, 0-6 piekāpās ar 4.numuru izsētajai polietei Adai Pieštržinskai. Uzvaru sacensību noslēgumā ar 6-4, 6-3 izcīnīja Nikola Daubnerova no Slovākijas, tikmēr 2.vietā ierindojās Ada Pieštržinska no Polijas.

Meiteņu dubultspēlēs Evelīna Ķīvīte, spēlējot kopā ar citu latvieti Nikolu Nikolajevu, 1.kārtā ar 2-6, 3-6 piekāpās pārim no Lielbritānijas – Kristīnei Paskauskai un Īsejai Purserei. Tikmēr Enija Paula Aploka apvienojās ar igaunieti Marielu Plūtusu 1.kārtā piedzīvoja zaudējumu Krievijas pārim – Jekaterinai Ivanovai un Valērijai Krokhotinai. Meiteņu dubultspēlēs uzvaru izcīnīja ar 1.numuru izsētās lietuvietes Klaudija Bubelīte un Patrīcija Paukstīte , kuras 2.vietā ar rezultātu 6-4, 6-2 atstāja ar 4.numuru izsētās slovākieti Nikolu Daubnerovu un igaunieti Elizabeti Īlu.

ITF "Liepaja International by Prince" sacensības tika organizētas sadarbībā ar oficiālo Prince izplatītāju Baltijā – megango.lv. Par Prince aktualitātēm Latvijā iespējams uzzināt sekojot jaunumiem facebook.com/PrinceBaltics un instagram.com/princetennisbaltics.