Latvijas pludmales volejbola čempionāta sezona ar skatītāju līdzdalību 17.jūnijā startēs Saulkrastos, trešdien informē Latvijas Volejbola federācija (LVF), ziņo LETA.

Koronavīrusa pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ Latvijas pludmales volejbola čempionāta sezona "ERGO Open" sāksies mazliet vēlāk, nekā ierasts. 17.–19.jūnijam Saulkrastu Jūras parkā notiks pirmais posms jeb "Saulkrastu kokteilis", kurā sacentīsies vīriešu komandas.

Šovasar norisināsies Tokijas olimpiskās spēles, kur sieviešu un vīriešu pludmales volejbola turnīrā būs pārstāvēta arī Latvija. Tādējādi labākās komandas ne vienmēr varēs piedalīties "ERGO Open" posmos.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš patlaban gatavojas 23.–26.jūnija Kontinentālā kausa finālturnīram, kurā viņiem būs pēdējā iespēja nopelnīt olimpisko kvotu, līdz ar to nestartēs Latvijas čempionāta pirmajā posmā.

Saulkrastos savu meistarību rādīs arī olimpiskās ceļazīmes ieguvēji Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un šī gada Eiropas U–22 vicečempioni Artūrs Rinkevičs/Ardis Daniels Bedrītis. Tāpat mačiem gatavojas Toms Šmēdiņš/Rihards Finsters, Arnis Reliņš/Rinalds Aišpurs, Mihails Samoilovs/Rūdolfs Stankevičs, kā arī viesi no Lietuvas – Patriks Stankevičs/Audrjuss Knašs, Artūrs Vasiļjevs/Roberts Juhņevičs un Edvīns Vaškelis/Lins Petravičs.

Kopumā pieteiktas 30 komandas. Pagājušā gada posma zelta mačā Pļaviņš/Točs pārspēja Samoilovu/Šmēdiņu (21:17, 21:17).

17.jūnijā plkst.18 "Saulkrastu kokteilis" sāksies ar kvalifikācijas cīņām, nākamajā dienā norisināsies grupu turnīrs un izslēgšanas spēļu pirmā kārta, savukārt 19.jūnijā izšķirošos mačus būs iespēja vērot arī televīzijas tiešraidēs.

LVF informē, ka varēs baudīt ne tikai pludmales volejbolu, bet arī muzikālos pārsteigumus, karsējmeiteņu uzstāšanos un servju konkursu skatītājiem. Šajā turnīrā tradicionāli ir lielākais "ERGO Open" naudu balvu fonds – 5000 eiro.

Saulkrastos sacensības varēs apmeklēt skatītāji ar sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid–19 vai pārslimošanu (tikmēr spēlētāji un organizatori varēs piedalīties arī ar negatīvu testu). Personām līdz 12 gadu vecumam netiks prasīts kāds no minētajiem sertifikātiem. Skatītājiem nevajadzēs obligāti valkāt sejas maskas un ievērot divu metru distanci, taču būs atsevišķa ieeja, lai nenotiktu saskarsme ar spēlētājiem un organizatoriem.

Ieeja būs bez maksas, tomēr vietu skaits klātienē tiks ierobežots valstī noteikto ar pandēmiju saistīto drošības pasākumu dēļ. Pasākums notiks ierobežotā teritorijā, kur vienlaicīgi drīkstēs uzturēties līdz 300 cilvēkiem, no kuriem apmēram 200 varētu būt skatītāji.

"Tagad šis laiks ir izaicinošs. Esam pateicīgi "Ergo" par uzticību, ejot kopā vairāku gadu garumā. Saulkrastu posmā ir spēcīgs dalībnieku sastāvs, bet pēc divām nedēļām "ERGO Open" sezona turpināsies ar turnīru Ventspilī, kur redzēsim arī Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu un labākās dāmu komandas – Tīnu Graudiņu/Anastasiju Kravčenoku un Aneti Namiķi/Varvaru Brailko," sarunā ar LVF preses dienestu atklāja ģenerālsekretāra pienākumu izpildītājs Kaspars Timermanis.

Jau devīto gadu par sacensību aizraujošu norisi palīdz gādāt čempionāta ģenerālsponsors – apdrošināšanas sabiedrība "Ergo". Šogad čempionāta etapus atbalsta Saulkrastu, Ventspils, Cēsu, Jūrmalas un Liepājas pilsētas domes. Kurzemes pilsētā Liepājā pirmoreiz notiks valsts pludmales volejbola meistarsacīkšu posms: 20.–22.augustā tur būs finālturnīrs, kurā tiks noskaidroti Latvijas čempionāta medaļnieki.

"Saulkrastu kokteilis" būs vienīgais Latvijas čempionāta posms, kurā spēkosies tikai vīri. Nākamajos četros etapos Ventspilī (2.–4.jūlijs), Cēsīs (16.–18.jūlijs), Jūrmalā (23.–25.jūlijs) un Liepājā (20.–22.augusts) piedalīsies arī dāmas.