Nākamnedēļ, 11. jūlijā, Liepājas Tirdzniecības kanālā, jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Latvijas čempionāts peldēšanā atklātā ūdenī, informē organizatori.

Paralēli sporta klases sacensībām tiks noskaidroti arī Latvijas atklātā ūdens peldēšanas čempioni tautas klasē.

Latvijas čempionāts peldēšanā atklātā ūdenī ir vienīgās Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) rīkotās peldēšanas sacensības, kurās tiek aicināti piedalīties gan sportisti, kas nopietni nodarbojas ar peldēšanas sportu, gan ikviens fiziski aktīvs cilvēks, kura hobijs ir peldēšana.

Sporta klasē sportisti cīnīsies par Latvijas čempiona titulu, vērtīgām naudas balvām, kā arī pārsteiguma balvām no Latvijā lielākā pludmales festivāla Summer Sound 2015 rīkotājiem garākajā Latvijā notiekošajā peldēšanas distancē – 2800m peldējumā, savukārt tautas klasē dalībniekiem būs iespēja startēt 700m distancē un 100m sprinta peldējumā. Sporta klasē Latvijas čempiona tituls tiks izcīnīts trīs vecuma kategorijās – jauniešiem (14–17gadi), A grupas vecuma kategorijā (18–24) un vecmeistaru kategorijā (25+).

Tautas klasē ātrākie peldētāji tiks sveikti ar Latvijas čempiona medaļām un balvām no sadarbības partneriem, savukārt visi pārējie dalībnieki tiks godināti ar goda diplomiem par dalību šajā piedzīvojumā.

Šogad XIV Latvijas peldēšanas čempionāts atklātā ūdenī tiek rīkots sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi un tā mērķis ir popularizēt peldēšanas sportu atklātā ūdenī un apvienot aktīvas atpūtas aktivitātes ūdenī, kas piemērotas ikvienam aktīva dzīves veida piekritējam, ar pieredzējušu sportistu savstarpējo cīņu par Latvijas čempiona atklātā ūdenī titulu.
LPF aicina piedalīties šajās sacensībās ikvienu peldēšanas cienītāju un entuziastu.

Pietiekšanās sacensībām:
Pieteikumus sporta klasē jāiesniedz līdz 7. jūlijam uz e–pastu info@swimming.lv, pieteikumā norādot. dalībnieka vārdu uzvārdu, dzimšanas gadu, vecuma grupu un distanci.

Reģistrācija 11. jūlijā no pulksten 13.00 – 13.40 (Google kartes koordinātes. 56.512770, 21.015748).
Sacensību atklāšana – pulksten 13.45.
Starts tautas klasei – pulksten 14.00.
Starts sporta klasei – pulksten 15.00.
Individuālais sprinta peldējums – pulksten 13.50–15.00