Futbola komanda "Grobiņa" sestdien Liepājā izcīnīja uzvaru "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, nodrošinot vietu nākamajā kārt'[a.

"Grobiņas" vienība, kas astotdaļfinālā sensacionāli apturēja virslīgas klubu "Liepāja", savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) izcīnīja uzvaru pār Skanstes SK futbolistiem.

Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā jau mača 17.minūtē, kad bumbu Skanstes vienības vārtos raidīja Emīls Knapsis.

Savukārt otrajā puslaikā 74.minūtē "Grobiņa", veiksmīgi izspēlējot stūra sitienu, panāca 2:0. Viesu vārtos bumbu no tuvas distances ar galvu raidīja Kārlis Mikuļskis, kurš spēlē iesaistījās tikai 69.minūtē.

86.minūtē Skanstes futbolisti tika pie iespējas izpildīt 11 metrus soda sitienu, kas ļautu samazināt deficītu, taču laukuma saimnieku vārtsargs Gustavs Šukste atvairīja Alana Kangara sitienu.

Sestdien vēl "Metta" viesosies pie "Jelgavas" futbolistiem, bet pārējās divas ceturtdaļfināla spēles, kurās "Tukums 2000"/"Telms" uzņems RFS un "Valmiera" savā laukumā spēkosies ar "Auda", norisināsies svētdien.

Turnīra 16 labāko komandu pulkā vietu bija nodrošinājušas piecas "Optibet" Nākotnes līgas (ONL) komandas, kas pārvarēja divas kausa izcīņas kārtas, un viena Latvijas otrās līgas pārstāve, kas izcīnīja panākumus trīs pirmajās kārtās. Astotdaļfinālā cīņā par trofeju iesaistījās desmit "Optibet" Virslīgas klubi.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn Valmierā finālā ar 1:0 uzveica "Liepāju".