Aizvadītās nedēļas nogalē, 27.maijā Grobiņas pilsētas svētku ietvaros, tika aizvadīts pirmais no plānotajiem sešiem "Bruģa bumbas" posmiem. Šajā posmā kopā dalību ņēma 36 komandas sešās vecuma grupās, tādējādi noskaidrojot  pirmos uzvarētājus un laureātus.

Pirmais "Bruģa bumbas" posms tika gaidīts ar interesi, jo tieši šis posms atklāja šī gada ielas basketbola sezonu. Sacensībās piedalījās 36 komandas, kas norāda uz lielu basketbola cienītāju interesi, sākoties jaunajai strītbola sezonai.

Vislielākais komandu skaits bija novērojams U-15 zēnu grupā (13 komandas) un U-18 jauniešu grupā (9 komandas). Par uzvarētājiem U-15 grupā kļuva komanda "BK Karosta", finālā  ar rezultātu 11:7 apspēlējot komandu "Rupucis". Ar trešo vietu bija jāsamierinās komandai "Netrafarētie". U-18 jauniešu grupā pirmo vietu izcīnīja komanda "Westside", kura ļoti sīvā spēlē ar 10:9 bija pārāki par komandu "Rizzleri", kuriem šoreiz otrā vieta. Trešajā vietā ierindojās komanda "Ķiploki".

Ļoti spraigas un skatāmas spēles bija vērojamas U-99 vīriešu medaļu spēlēs. Fināla spēlē komanda "Mežpils" ļoti fiziskā spēlē ar rezultātu 8:5 spēja tikt galā ar "Nīca/Supertuss" komandu. Godpilno trešo vietu izcīnīja komanda "Pacani".

Šajā posmā vismazākā atsaucība bija MIX grupā, kurā pieteicās tikai viena komanda "G-Town/Izsauc ballīti", līdz ar to MIX grupa tika apvienota kopā ar U-18 jauniešu grupu.

U-13 meiteņu grupā šajā posmā labākā komanda bija "Smurfi" aiz sevis 2. un 3. vietā atstājot, attiecīgi, komandas "Esi reāls" un "Melnās pantēras". U-99 dāmu konkurencē pirmo vietu ieguva komanda "Yolo", otrajā vietā atstājot "Play for fun".

Meistarības konkursā šajā posmā uzvarēja Gabriels Cetrovskis, kurš pārliecinoši finālā nodrošināja sev ceļazīmi uz finālposmu. Tāpat arī sacensību jaunums 1v1 turnīrs nelika par sevi vilties, un pirmajā posmā uzvarēja Toms Lūks, arīdzan nodrošinot sev biļeti uz finālposmu. Atgādinām, ka galvenajā balvā, kura tiks izspēlēta pēdējā posmā, 12. augustā, uzvarētājs ‘’skills challenge’’ disciplīnā  saņems  100 eiro dāvanu karti no tirdzniecības centra "Kurzeme", toties 1v1 finālposma uzvarētājs iegūs 100 EUR dāvanu karti no SPB Sporta bode.

Nākošais posms norisināsies jau 15. jūnijā pie burgernīcas "Street Burgers" un tā sākums pulksten 18.30. Pieteikšanās sacensībām būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms to sākuma no pulksten 17 – 17.30. Dalības maksa no komandas 10 eiro, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā ir bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.

"Bruģa Bumba 2023" sacensību posmi:
2.posms, 15.jūnijs, 18.30 (Street Burgers posms pie LOC ledus halles)
3.posms, 5.jūlijs, 18.30 (LOC posms KP laukumā)
4.posms, 19.jūlijs, 18.30 (Sporta Bode posms KP laukumā)
5.posms, 1.augusts, 18.30 (t/c Kurzeme posms KP laukumā)
6.posms, 12.augusts, 12.00 (Noslēguma posms KP laukumā).

1.posma rezultāti:

U-15 zēni
1.vieta "BK Karosta"
2.vieta "Rupucis"
3.vieta "Netrafarētie"

U-18 jaunieši
1.vieta "Westside"
2.vieta "Rizzleri"
3.vieta "Ķiploki"

U-13 meitenes
1.vieta "Smurfi"
2.vieta "Esi reāls"
3.vieta "Melnās pantēras"

U-99 dāmas
1.vieta "Yolo"
2.vieta "Play for fun"

U-99 vīrieši
1.vieta "Mežpils"
2.vieta "Nīca/Supertuss"
3.vieta "Pacani"

MIX grupa
1.vieta "G-Town/Izsauc ballīti"

"Bruģa bumbas" čempionātu organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūra ar Liepājas pilsētas atbalstu. Kopumā vērtīgas balvas visiem laureātiem būs sarūpējuši "Porzingis Family Foundation", SIA "Sporta Bode", "Street Burgers", Sportland, tirdzniecības centrs "Kurzeme", Liepājas Olimpiskais centrs un ADS Baltics. Pirmais posms Grobiņā tika organizēts sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi.