Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem uzņemts futbolists Kristians Damians Torress, kurš pārstāv futbola klubu "Liepāja". Šādu lēmumu ceturtdien atbalstīja Saeima.

Par pilsonības piešķiršanu Torresam balsoja 87 parlamentārieši, savukārt trīs Latvijas reģionu apvienības deputāti – Jānis Ruks, Mārtiņš Šics un Juris Viļums bija pret. Balsojumā atturējās Jānis Klaužs (ZZS).

Saeimas lēmums tika apsveikts ar aplausiem, raksta BNS.

Savā iesniegumā Torress norāda, ka laika posmā no 2004.gada, viņš septiņus gadus profesionāli spēlējis dažādos Latvijas futbola klubos, bet uz laiku bijis spiests pamest Latvijas futbolu, jo klubs, kurā viņš spēlējis – "Jūrmala–VV" –, bankrotējis.

Torress kopš 2013.gada, kad apprecēja liepājnieci Mariku Zuntneri, vēlējies savu dzīvi un darbu saistīt ar Latviju, tāpēc arī šobrīd spēlē Latvijas Virslīgas klubā "Liepāja". Viņš skaidro, ka šo gadu laikā ir iemīlējis Latviju – Rīgas arhitektūru, Jūrmalas dabu, kā arī mierīgos un labvēlīgos iedzīvotājus.

Torress iesniegumā uzsvēra, ka 2015.gadā atzīts par Virslīgas labāko spēlētāju un ļoti vēlas dzīvot Latvijā, popularizējot futbolu valstī. Viņš arī šobrīd ar sievas palīdzību apgūstot latviešu valodu.

Futbolista iesniegumam pievienotas arī Latvijas futbola federācijas ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka un Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera Mariana Pahara rekomendācijas, kurā viņi norāda, ka Torress varētu kļūt arī par Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētāju un sekmēt izlases kvalifikāciju Pasaules čempionātam. Abās rekomendācijās Saeima aicināta pieņemt pozitīvu lēmumu futbolista naturalizācijai, kā arī veltīti pozitīvi vārdi spēlētājam. Liepājas pašvaldības vārdā Torresu uzņemt Latvijas pilsonībā lūdza arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.