"Liepājas" komanda ceturtdien sasniedza "Viensviens" Latvijas kausa futbolā ceturtdaļfinālu. Vēju pilsētas futbolisti astotdaļfinālā savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja "Daugavpili", ziņo LETA.

Pirmajā puslaikā iztika bez bīstamiem momentiem, vien tā beigās daugavpilieši nedaudz apdraudēja mājinieku vārtu drošību. Spēles otrajā pusē arvien vairāk iespēju bija "Liepājas" komandai, kas ar aktīvu sniegumu guva pirmos vārtus.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, stūra sitienu izpildot Eduardam Tīdenbergam, bumbu vārtos raidīja Seidū Jahaja – 1:0.

Vēl šodien astotdaļfinālā Latvijas kausa pēdējo gadu titulētākā komanda "Jelgava" viesojas pie trešās līgas komandas "Kauguri"/"Beitar".

Trešdien ceturtdaļfinālus sasniedz virslīgas klubi "Ventspils", "Valmiera", "Tukums 2000"/TSS un Jūrmalas "Spartaks".

Citos astotdaļfināla dueļos savā starpā tiksies virslīgas komandas "Riga" un "Metta", kā arī RFS pretim stāsies "Auda".

Latvijas kausa izcīņā pašmāju klubi sacenšas ne tikai par trofeju, bet arī par tiesībām pārstāvēt Latviju UEFA klubu turnīrā.

Pirmajā kārtā piedalījās 26 komandas no Latvijas otrās un trešās līgas, divas komandas automātiski kvalificējas nākamajai kārtai. Otrajā kārtā piedalījās trīspadsmit pirmās kārtas uzvarētāji, divi "wild-card" saņēmēji, kā arī deviņi pirmās līgas klubi.

Trešajā kārtā piedalījās divpadsmit otrās kārtas uzvarētāji, bet astotdaļfinālā sešām uzvarētājām pievienojās desmit "Optibet" virslīgas klubi.

Fināls Olimpiskā centra "Ventspils" stadionā notiks 8.novembrī. Iepriekšējo un pirmo reizi Ventspils Latvijas kausa finālu uzņēma 2014./2015.gada sezonā, kad mājinieki finālā ar 0:2 atzina "Jelgavas" futbolistu pārākumu.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Kopš 2017.gada turnīra uzvarētājiem tiek pasniegta jauna dizaina un identitātes trofeja.

Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn pie tās tika pirmoreiz vēsturē. Pērn rīdzinieki tikai papildlaikā pārspēja pēdējās desmitgades titulētāko kausa komandu "Jelgavu".

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā "Skonto", kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./2010.gada tas turpmākos astoņus gadus tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.