Par "Optibet" Latvijas futbola virslīgas čempioni pēdējā kārtā Daugavpilī pirmoreiz kluba vēsturē kļuva RFS komanda, bet "Riga" palika bez medaļām, bronzas godalgas izcīnot "Liepājai".

RFS "Celtnieka" stadionā Daugavpilī pieveica "Daugavpils" komandu ar 2:0 (2:0), bet "Riga" "Skonto" stadionā cīņā ar otru čempiona titula tīkotāju "Valmieru" spēlēja 0:0.

Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja "Liepāja", kas viesos ar 1:0 (1:0) pieveica Jūrmalas "Spartaku".

"Bronzas" vārtus mača 39.minūtē guva Vjačeslavs Isajevs.

Pēc tam viesi nopelnīja trīs dzeltenās kartītes, bet savus vārtus nosargāja "sausā", izcīnot trešo vietu Latvijas čempionātā.

Pirms cīņas "Liepājai" līdz "Riga" komandai bija viens punkts. Ja abām būtu vienāds punktu skaits, bronzas godalgas iegūtu rīdzinieki, kuriem četrās savstarpējās cīņās bija labāka vārtu starpība.

"Liepājai" sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja palīdzēt Markoss Pedrozu.

"Spartaka" uzbrucējam Vambā neizdevās gūt vārtus sestdien, taču arī konkurenti nespēja pietuvoties, un Vambā ar 14 vārtiem kļuva par virslīgas labāko "bombardieri", tuvākajiem sekotājiem – Krollim un Sovam – atpaliekot par diviem precīziem sitieniem. "Liepājai" rezultatīvākais ar sešiem gūtiem vārtiem ir iepriekšējās sezonas līderis šajā statistikas rādītājā Dodo.

Turnīra tabulā pēc 28 kārtām pirmo vietu ar 66 izcīnītiem punktiem ieņēma RFS vienība. "Valmiera" finišēja ar 62 punktiem, "Liepāja" – ar 51 punktu un "Riga" – ar 50 punktiem. 35 punktus sakrājis ir Jūrmalas "Spartaks", bet 32 punkti ir "Daugavpilij". Pēdējā vietā finišēja "Metta" ar 20 punktiem 28 spēlēs.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām "Ventspils", bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils "Noah Jurmala".

"Optibet" Nākotnes līgas aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma "Auda", "Tukums 2000"/TSS un "Super Nova" komandas, kurām būs priekšroka uz dalību nākamās sezonas virslīgas čempionātā, ja vien tās izies licencēšanas procedūru. Šosezon neviena no virslīgas komandām neatstās Latvijas augstāko divīziju.