Liepājas" vienība vienīgajā sestdienas "Optibet" Latvijas futbola virslīgas spēlē, pateicoties divām precīzām "pendelēm", svinēja uzvaru pār Jūrmalas "Spartaku", ziņo LETA.

Liepājnieki mājās stadionā "Daugava" ar 3:0 (2:0) uzvarēja Jūrmalas "Spartaku".

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki un jau desmitajā minūtē "Spartaka" vārtsargs Dāvis Ošs izgājienā no vārtiem soda laukumā pārkāpa noteikumus. Dodo nesteidzīgā manierē izpildīja "pendeli", kas Ošam ļāva uzminēt sitiena virzienu. "Liepāja" desmitajā minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes nespēja panākt 1:0.

Četras minūtes vēlāk Dodo soda laukumā piespēlēja Mārtiņam Ķiguram, bet epizode noslēdzās bez sitiena. 19.minūtē mājinieki ar divām īsām piespēlēm bumbu no labās laukuma malas nogādāja kreisajā pusē esošajam Dodo, kuram no tuvas distances padevās nerezultatīvs sitiens. Pēcāk sekoja divi neveiksmīgi izspēlēti stūra sitieni pie "Spartaka" vārtiem.

Jūrmalas komandai pirmais sitiens vārtu virzienā padevās 22.minūtē pēc standartsituācijas izspēles no tālas distances. Trīs minūtes vēlāk soda laukumā pretinieku paklupināja "Spartaka" kapteinis Anatolijs Prepelita. Šoreiz "pendeli" izpildīja Milans Mirosavļevs, futbolistam ar sitienu labajā apakšējā stūrī spējot panākt 1:0.

Sākoties pirmā puslaika pēdējām desmit minūtēm, Liepājā sākās lietusgāzes. 36.minūtē Dodo soda laukumā iepretim vārtiem neizdevās aizsniegties līdz partnera centrētajai bumbai, bet jau minūti vēlāk Mirosavļevs soda laukumā, jau esot kustībā, saņēma piespēli no partnera un pēc brīža raidīja bumbu garām Ošam – 2:0.

Otrā puslaika 15.minūtē Leonels Vamba apspēlēja vairākus liepājniekus un pietuvojās kurzemnieku vārtiem, bet epizode bez sitiena noslēdzās pēc futbolista piespēles partnerim. Spēles otrajā nogrieznī laukumā dominēja "Spartaka" futbolisti, 70.minūtē pēc stūra sitiena izspēles mačā piespiežot iesaistīties "Liepājas" vārtu vīru Krišjāni Zviedri.

Nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām liepājnieki no laukuma kreisās puses izspēlēja standartsituāciju, bet soda laukumā centrēto bumbu ar rokām atsita Ošs. Spēles pēdējās desmit minūtēs pārsvaru bija atguvuši mājinieki, kuri, sākot no 72.minūtes, bija veikuši četras spēlētāju maiņas. Jau kompensācijas laika otrajā minūtē Valēriju Šabalu soda laukumā paklupināja "Spartaka" kapteinis. Dodo vēlreiz devās izpildīt "pendeli" un šoreiz bumbu raidīja vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Liepājniekiem beigusies astoņu nezaudētu spēļu sērija, kurā neizšķirti spēlēts tikai vienreiz – 0:0 savā laukumā ar "Daugavpili". Pēdējās divās kārtās ar 1:2 zaudēts "Spartakam" savā laukumā un spēlēts 1:1 ar "Daugavpili" izbraukumā.

Jūrmalnieki virslīgā svinējuši divas uzvaras pēc kārtas. Bez uzvaras pār "Liepāju" panākums svinēts arī pār Daugavpils "Noah Jurmala".

"Spartakam" vienas spēles diskvalifikācijas dēļ palīdzēt nevarēja pussargi Kvadvo Asamoā un Adams Marhijevs. Šie un arī citi apstākļi ļāva 17 gadus vecajam pussargam Markusam Alpēnam laukumā doties starta vienpadsmitniekā.

Mājiniekiem četrus vārtus guvis Dodo, bet vēl trīs spēlētāji guvuši pa trim vārtiem. "Spartaka" uzbrukuma līderis ar deviņiem gūtiem vārtiem ir Loenels Vamba, bet bijušajam liepājniekam Ričardam Fraidejam ir seši gūti vārti.

Abās sezonas savstarpējās spēlēs ar 2:1 uzvarējuši viesi.

Virslīgā uz pirmo vietu ar 49 punktiem 19 dueļos pakāpusies RFS. 47 punkti 21 spēlē ir "Valmierai", bet 41 punkts 19 spēlēs ir "Riga". Aiz pirmā trijnieka ar 38 punktiem 21 mačā ir "Liepāja", kam ar 28 punktiem 20 cīņās seko "Daugavpils" un ar 27 punktiem 22 spēlēs – "Spartaks". 18 punkti 22 mačos ir "Metta", bet Daugavpils "Noah Jurmala" ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.