Ar četriem vērienīgiem pasākumiem – Latvijas orientēšanās nakti, Nakts Velobumu, Nakts peldējumu un BeActive pārgājienu – nedēļas nogalē izskanējusi Eiropas Sporta nedēļa Liepājā. Kopumā šajos pasākumos piedalījušies vairāk kā 1000 liepājnieki un pilsētas viesi, informē Liepājas Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.
 
Piektdienas, 25.septembra, vakarpusē pie LOC Manēžas "Latvijas orientēšanās nakts" 3 stundu sacensībās devās 104 komandas, kuru dalībnieki ar mobilo aplikāciju vāca punktus un atzīmējās kontrolpunktos, kā arī sacentās kādā no četrām pieejamajām vērtēšanas grupām.

• OPEN grupā (komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais) uzvarēja komanda "Drosmīgi čaļi" – Edgars Sprūds (28) un Artis Ķemeris (35) – savācot 197 punktus un pieveicot 34 km distanci.

• Sieviešu grupā (komandā 2 līdz 5 sievietes bez vecuma ierobežojuma, vismaz viena pieaugusī (vismaz 18 gadus veca)) uzvarēja komanda "Liepāja" – Daiga Poriņa (33) un Agnese Finka (31) – savācot 123 punktus un pieveicot vismaz 16.66 km distanci.

• Ģimeņu grupā (komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam, kā arī vismaz viens pieaugušais) uzvarēja komanda "Brunavieši" – Guntars Žilinskis (40) un Rihards Žilinskis (12) – savācot 132 punktus un pieveicot vismaz 17.76 km distanci.

• Veterānu grupā (komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 55 gadiem) uzvarēja komanda "Durbes bizoņi" – Silvija Penkule (59) un Māris Penkulis (63) – savācot 129 punktus un pieveicot vismaz 16.01 km garu distanci.

Sestdienas, 26.septembra, vakarpusē pie LOC Baseins&SPA dinamisko veloorientēšanās sacensību "Nakts Velobums" vienas un divu stundu distancēs devās 86 dalībnieku komandas, kuru dalībnieki vāca punktus ar mobilo aplikāciju un atzīmējās kontrolpunktos visā pilsētas teritorijā, kā arī sacentās kādā no četrām pieejamajām vērtēšanas grupām.

• Jauno ģimeņu grupā (1h distance; dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 7 gadu vecumam, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma)) uzvarēja komanda "3XB" – Inga Benhena (37), Andris Benhens (40) un Eduards Benhens (4) – savācot 40 punktus un pieveicot vismaz 9,26 km garu distanci.

• OPEN grupā (dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma. Komandā jābūt vismaz vienai pilngadīgai personai) uzvarēja komanda "RK open" – Raitis Kalnenieks (26) un Roberts Krastiņš (26) – savācot 135 punktus un pieveicot vismaz 29.01 km garu distanci.

• Sieviešu grupā (komandā no 2 līdz 5 sievietēm bez vecuma ierobežojuma. Komandā jābūt vismaz vienai pilngadīgai personai) uzvarēja komanda "KON ALTURA" – savācot 90 punktus un pieveicot vismaz 15,99 km garu distanci.

• Ģimeņu grupā (dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem un vismaz vienu bērnu līdz 14 gadu vecumam. Komandā jābūt vismaz vienai pilngadīgai personai) uzvarēja komanda "Sikspārņi2020" – Guna Didrihsone (36), Vilmārs Didrihsons (40), Kristers Didrihsons (13) un Ģirts Meždreija (39) – savācot 97 punktus un pieveicot vismaz 17,93 km garu distanci.

• Veterānu grupā (dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 55 gadiem) uzvarēja komanda "Labākie gadi" – Anda Kirma (59) un Baiba Jaunzeme (74) – savācot 27 punktus un pieveicot vismaz 4,98 km garu distanci.

Sestdienas vakarpusē arī nedaudz vairāk kā 100 dalībnieki vecumā no 6 līdz 56 gadiem LOC Baseins&SPA peldbaseinā pasākumā "Nakts peldējums" izbaudīja patīkamu peldi pozitīvas mūzikas un apgaismojuma pavadījumā, kā  arī izaicināja sevi pusstundas peldējumā. Peldējumu dalībnieki varēja veikt brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā, lai pieveiktu pēc iespējas lielāku distanci. Garāko distanci nopeldēja Andrejs Šahmanovs (41), kurš pusstundā spēja nopeldēt 2050 metrus, bet vistālāk no sievietēm nopeldēja Inga Mankus (33) – 1650 metrus. Kopumā dalībnieki Liepājā nopeldēja 100 250 metrus.

Savukārt svētdienas, 27.septembra, pusdienlaikā no Beberliņiem Eiropas Sporta nedēļas ietvaros saulainos un siltos laikapstākļos vairāk kā 200 dalībnieku devās "#BeActive pārgājiena" 5 km un 15 km distancēs, kuras veda pa apkārtnes interesantākajām vietām. Dalībnieki bija aicināti doties pārgājienā kopā ar vismaz vienu draugu, ģimenes locekli vai paziņu, kas ikdienā līdz šim nav bijis aktīvs - tādējādi atbalstot Eiropas Sporta nedēļas moto – #Piecelies un piecel draugu.

Uzziņai
Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.
Latvijā Eiropas Sporta nedēļu arī šogad koordinē Latvijas Sporta federāciju padome.