Atklājot izturības un piedzīvojumu skrējienu sezonu, 29.aprīlī, jau otro gadu "Drosmes aģentūra" Liepājā rīkos sacensības "Drosmes taka". Arī šogad sacensību rīkotāji aicina dalībniekus reģistrēties kādā no līdz 21 km garajām distancēm. Beberliņu taku ainavas baudīt un izaicinājumus pārvarēt tiek gaidīti individuālie skrējēji, darba kolektīvi, draugi un arī ģimenes ar bērniem, informē "Drosmes aģentūras" komunikācijas speciāliste Angeļika Miļuhina.

"Drosmes taka, atšķirībā no Drosmes skrējiena, kur dalībniekam laiku pa laikam jāpārvar mākslīgi veidoti šķēršļi, skrējēju ved tikai pa dabiski veidotu segumu – iestaigātām takām, iebrauktiem meža ceļiem un citiem līdzenumiem. Lai gan tas ir izaicinājums dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekiem, tomēr ne tik skarbs un ir teicams pārbaudījums pēc ziemas savu spēju noteikšanai sacensību režīmā," norāda rīkotājs Mārtiņš Vēvelis no Drosmes aģentūras.

Arī šogad sacensību starts un finišs atradīsies Beberliņos, Lībiešu 2/6, "BB Camping" teritorijā. Distanču maršrutos iekļautas Beberliņu un Karostas teritorijas. Trases ir izplānotas daudzveidīgos apvidos – sākot no klajām pļavu teritorijām, mežiem, pamestām, bet elpu aizraujošām vietām un jūrmalu. Tajā pašā laikā vietām uz zemes var būt ķieģeļu lauskas, zari, utt., tāpēc sacensību rīkotāji norāda, ka dalībniekiem noteikti jālieto apavi. Tiek arī ieteikts sacensībās piedalīties garajās biksēs, kreklā ar garām piedurknēm un cimdos. Skrējiena dalībniekiem nav nepieciešama peldētprasme.

Katram dalībniekam, kurš sasniegs finišu, tiks pasniegta medaļa. Bet laureātiem tiks pasniegtas balvas, kuras sarūpējuši skrējiena atbalstītāji.
Sacensību rīkotāji aicina dalībniekus izbaudīt skrējienu un uzkavēties Liepājā ilgāk pirms un pēc pasākuma.

Drosmes takai var reģistrēties individuāli mājaslapā drosmesskrejiens.lv līdz 25. aprīlim, kā arī sacensību dienā klātienē.

Interesenti Drosmes takā var reģistrēties 1, 5, 10 vai 21 km distancēs. Viena kilometra distancē var piedalīties bērni līdz 10 gadu vecumam. Piecu un desmit kilometru distancēs var piedalīties ikviens interesents. Savukārt divdesmit viena kilometru garā distancē var piedalīties jebkura pilngadību sasniegusi persona. Dalībnieki katrā distancē dalās sieviešu un vīriešu grupās. Personas, kas sacensību dienā ir jaunākas par 18 gadiem, var piedalīties ar vecāku vai aizbildņa rakstisku atļauju.

Sacensībām reģistrētie dalībnieki pasākuma dienā tiks sadalīti starta laikos, lai distances sākumā neveidotos drūzmēšanās un katrs skrējējs justos komfortabli.

Drosmes Taku Liepājā organizē biedrība "Drosmes aģentūra" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Vairāk informācija par sacensībām pieejama mājaslapā drosmesskrejiens.lv.