Otrdien, 1. augustā, sliktu laikapstākļu dēļ "Daugavas" sporta zālē tika aizvadīts piektais "Bruģa bumbas" posms jeb t/c "Kurzeme" posms. Pēdējo reizi "Daugavas" sporta zāle šādu cilvēku apmeklētību piedzīvoja pirms vairākiem desmitiem gadu. Lietainais laiks komandu atsaucību nemazināja, un kopumā pulcējās 49 komandas, portālam ziņo Dāvis Plūme.

Kārtējo posmu pati atsaucīgākā bija U15 zēnu grupa, kur startēja 17 komandas, toties jauniešu U18 grupā piedalījās 12 komandas. U15 grupā uzvarēja komanda "Asie pipari", kuri aiz sevis atstāja "Rupucis" un "Ķirurgi" censoņus. U18 grupā bija vērojams spraigs fināls, kur komanda "Rizzleri" pagarinājumā ar rezultātu 8:7 uzvarēja "Westside" basketbolistus, līdz ar to nodrošinot sev 1. vietu kopvērtējuma tabulā. Savukārt trešā vieta "Devonas apsargi" jauniešiem.

U13 meitenēm komandu sadalījums šajā posmā ir gluži kā kopvērtējuma tabulā. 1. vieta komandai "Smurfi", taču 2. un 3. vietā, attiecīgi, "Esi reāls" un "Melnās pantēras" meitenes. Vecākajā U99 sieviešu grupā visas finālistu komandas jau bija zināmas un atlika tikai noskaidrot vietu secību. Par uzvarētājām U99 sieviešu konkurencē kļuva "22" basketbolistes, aiz sevis 2. vietā atstājot "Play for fun" meitenes, bet 3. vietā ierindojās komanda "Yolo".

"Mix" grupā šoreiz bija novērojama lielāka atsaucība, kas rezultējās daudzās ieintriģējošās spēlēs. Pirmajām trīs vietām punktu skaits bija vienāds, tādēļ vietu sadalījumu noteica gūto un zaudēto punktu starpība. Veiksmīgākā izrādījās "Nīca/Supertuss" vienība, ar 2. vietu jāsamierinās "Cietais rieksts" komandai, un 3. vieta komandai ar nosaukumu "Vienalga". Toties kopvērtējumā uzvaru pēc šī posma var svinēt komanda "Cietais rieksts".

U99 vīru grupā uzvaru pēdējā posmā pirms finālposma, kā arī kopvērtējumā, izcīnīja "Nīca/Supertuss" komanda. 2. vietā ierindojās "Līvas kapi", turklāt godpilnā 3. vieta "G-Town/Izsauc ballīti" komandai.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī piektais finālists meistarības konkursam un "1 vs 1" konkursam. Par piektā posma uzvarētāju meistarības konkursā kļuva Emīls Jansons, kurš nodrošināja sev pēdējo brīvo vietu uz finālposmu.  Atgādinām, ka galvenajā balvā, kura tiks izspēlēta pēdējā posmā, 12. augustā, uzvarētājs saņems simts eiro dāvanu karti no tirdzniecības centra "Kurzeme". Turpretī individuālajā "1 vs 1" konkursā Kārlis Liepa finālā ar otro piegājienu nodrošināja sev iespēju finālposmā cīnīties par 100 eiro no "SPB Sporta Bodes".

Čempionāta fināla posms norisināsies pēc nepinām divām nedēļām, 12. augustā – Kristapa Porziņģa basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona. Atgādinām, ka šajā posmā piedalīsies tikai katras grupas četras labākās komandas, cīnoties par šī gada čempiona titula iegūšanu. Sacensību sākums pulksten 12.

"Bruģa bumba 2023" sacensību posmi:
6.posms – 12.augusts 12.00 (Fināla posms KP laukumā)

5. posma rezultāti:


U15 – zēni
1.vieta "Asie pipari"
2.vieta "Rupucis"
3.vieta "Ķirurgi"

U18 – jaunieši
1.vieta "Rizzleri"
2.vieta "Westside"
3.vieta "Devonas apsargi"

U13 – meitenes
1.vieta "Smurfi"
2.vieta "Esi reāls"
3.vieta "Melnās pantēras"

U99 – dāmas
1.vieta "22"
2.vieta "Play for fun"
3. vieta "Yolo"

U99 – vīrieši
1.vieta " Nīca/Supertuss"
2.vieta " Līvas kapi"
3.vieta "G-Town/izsauc ballīti"

Mix – grupa
1.vieta "Nīca/Supertuss"
2.vieta "Cietais rieksts"
3.vieta "Vienalga"

Bruģa bumbas čempionātu organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūra ar Liepājas pilsētas atbalstu. Kopumā vērtīgas balvas visiem laureātiem būs sarūpējuši "Porzingis Family Foundation", "SPB Sporta Bode", "Street Burgers", "Sportland", tirdzniecības centrs "Kurzeme", Liepājas Olimpiskais centrs un "ADS Baltics".