Latvijas basketbola komanda "Liepāja" pārtraukusi līgumattiecības ar līdzšinējo ģenerālmenedžeri Jonu Vaunausku no Lietuvas, vēsta lietuvieši portāls "15min.lt", ziņo LETA.

Kā vēsta basketbola žurnālists Donāts Urbons, "Liepājas" komanda bija apmierināta ar lietuvieša darbu, kurš spējis par zemām summām piesaistīt laba līmeņa basketbolistus. Klubam esot mainījusies stratēģija, kā rezultātā pieņemts lēmums sezonu noslēgt ar jaunajiem spēlētājiem, šķiroties no Vainauska.

Kad abas puses slēdza līgumu, "Liepājas" komandas valdes priekšsēdētājs Artūrs Štālbergs pauda, ka ar lietuvieti Kurzemes klubs rēķinās ilgtermiņā.

Vainausks Liepājā darbu sāka tikai šī gada sākumā.

Liepājas komanda uzsākusi pārbūvi, kā rezultātā prom devušies vairāki līderi – Rihards Kuksiks, Trojs Bārnijs un Andrejs Šeļakovs. Viņu vietā nāca lietuvietis Toms Butrims un trīs serbu basketbolisti – Radoslavs Pekovičs, Stefans Sinovecs un Edijs Sinadovičs, kurus piesaistīja tieši Vainausks.

No četriem piesaistītajiem Vainauska basketbolistiem klubā pašreiz palicis tikai viens – Sinadovičs.

Šīs sezonas laikā klubu kopumā dažādu iemeslu dēļ pametuši jau 12 basketbolisti.

Šodien "Liepāja" viesos piedzīvoja "pērienu" no Pērnavas "Sadam", zaudējot 11.spēli pēc kārtas ar 80:126 (15:40, 23:24, 19:29, 23:33).

Liepājnieku rindās 17 punktus guva Niks Jansons, pa 14 punktiem sakrāja Eduards Hāzners un Eds Sinadinovičs–Stojiljkovičs, kurš izdalīja arī deviņas rezultatīvas piespēles. 11 punkti Arnim Atem un desmit punkti un septiņas atlēkušās bumbas – Robertam Ķuzem.

Liepājnieki pēc ar trim panākumiem 22 cīņās ieņem 14.vietu 14 komandu konkurencē, bet "Sadam" ar 12 uzvarām 25 spēlēs turnīra tabulā pakāpās uz piekto vietu.

Pirmajā aplī liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 90:86.