"Pafbet" Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) klubs "Liepāja" ir noslēdzis līgumu ar Latvijas U–16 izlases spēlētāju Juri Vītolu, piektdien savā "Facebook" kontā paziņoja klubs, ziņo LETA.

Klubs uzsver, ka Latvijas U–16 basketbola izlasē Vītols ir bijis viens no līderiem.

"Esmu ļoti priecīgs pievienoties Liepājas komandai. Šī būs ideāla iespēja sevi pierādīt augstākā līmenī, kā arī iespēja progresēt un attīstīties kā spēlētājiem. Ir patiess prieks trenēties ļoti laba treneru kolektīva vadībā un ar vislielāko nepacietību gaidu jauno sezonu "Liepājas" rindās," par pievienošanos saka basketbolists.

"Vītols man ir labi zināms spēlētājs, jo, kad dzīvojām Rīgā, mans dēls kopā ar viņu spēlēja DSN komandā pie trenera Māriņa Fomina. Jau tajā laikā ievēroju, ka Vītols ir ļoti nosvērts savam vecumam un stresa situācijā spēj kontrolēt gan savu spēli, gan vadīt komandu. Tieši to uzskatu par viņa lielāko talantu," par jaunpienācēju saka komandas galvenais treneris Artūrs Visockis–Rubenis.

"Viņš vēl ir ļoti jauns, un viņam ir jāpilnveidojas daudzos basketbola elementos, ieguldot mērķtiecīgu darbu. Tāpēc liels prieks, ka viņš ar ģimeni ir novērtējis Liepājas basketbola sistēmu un izvēlējies tieši šeit turpināt savu izaugsmi," piebilst treneris.

Pirmo cīņu LIBL šosezon liepājnieki aizvadīs sestdien, kad "Liepāja" spēlēs ar Rakveres "Tarvas".

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU, "TalTech" un Hābnēmes "Viimsi".

2020./2021.gada sezonā piedalījās 13 komandas. Pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu dēļ pamatturnīrs tika izspēlēts divās grupās, katras valsts komandām sacenšoties tikai savā starpā. Pa trim labākajām Latvijas un Igaunijas komandām aprīlī Rīgā piedalījās finālsešinieka turnīrā, kurā uzvarēja "Kalev"/"Cramo". Otrajā vietā ierindojās "VEF Rīga", trešajā – "Ogre".