Kļuvis zināms mūsu basketbola komandu svarīgo spēļu kalendārs, kad meitenes cīnīsies par LSBL bronzu, bet puiši par iekļūšanu LBL finālā, teikts basketbola kluba "Liepāja" mājaslapā liepajasbasketbols.lv.

BK "Liepāja" vīri kā pirmie uzsāks šīs cīņas, kad 20.aprīlī Rīgā sērijā līdz trim uzvarām tiksies ar pašreizējiem valsts čempioniem "VEF Rīga", bet dienu vēlāk SBK "Liepāja/LSSS" savā laukumā sērijā līdz divām uzvarām centīsies pārspēt šī pavasara pārsteiguma autores BJBS "Rīga Juniores/LU" komandu.

Iespējams, nonākšana līdz šīm spēlēm ir loģisks spēku samēru vērtējums šajā pavasarī, meitenēm nepārvarot sezonas otrajā pusē stipri uzlaboto "TTT Rīga" sastāvu un sērijā līdz divām uzvarām pie panākuma tika rīdzinieces (83:51 Rīgā un 92:68 Liepājā), bet puišiem ne bez neliela pārdzīvojuma pārspēt sīksto "Latvijas Universitātes" komandu sērijā ar 3:1 (93:65 Liepājā, 67:82 Rīgā, 84:71 Liepājā un 71:54 Rīgā).

SBK "Liepāja/LSSS" bronzas sērijā līdz diviem panākumiem pretī stāsies pārsteidzošās juniores, kuras pārspēlēs par iekļūšanu LSBL pusfinālā pārspēja "Daugavpils Universitāti" divu spēļu summā uzvarot ar +6, pārākām esot abās spēlēs (65:60 Rīgā un 50:49 Daugavpilī). Pusfinālā "Rīga Juniores/LU" nespēja izrādīt nopietnu pretestību Baltijas bronzas medaļniecēm "RSU", un abos mačos zaudēja (41:80, 53:81).

Pārsteidzošs ir ne tikai pats panākums, bet papildus fakts, ka spēlēs nepiedalījās līdere Franciska Treiliha, kura devusies uz Kanādu, viena no labākajām aizsardzēm Madara Liepniece lauzusi pirkstu. Līva Liniņa spēlēja ar lauztu pirkstu, bet Kate Kondratjeva laukumā devās, būdama apslimusi. Lai arī novājinātā sastāvā būdamas Aigara Neripa un Aināra Čukstes trenētās juniores spēja iekļūt labāko četru komandu pulkā un noteikti būs ciets rieksts arī mūsu komandai. Šajā sezonā liepājnieces ar juniorēm ir tikušās divās spēlēs, abās uzvarot mūsējām (17.novembrī Rīgā 72:54, bet spēlē Liepājā 1.februārī 64:40). Gaidāmā bronzas sērija būs samērā īsa, maksimāli aizvadot trīs spēles – uzvarētājas tiks noskaidrotas uzvarot divās no tām. Ņemot vērā, ka augstāk sezonas griezumā atradās mūsu komanda, tad pirmā šīs sērijas spēle notiks Liepājā, bet otrais mačs paredzēts Rīgā. Bet, ja pēc divām spēlēm uzvarētāja netiks noskaidrota, tad izšķirošais trešais mačs tiks aizvadīts Liepājā.

SBK "Liepāja/LSSS" – BJBS "Rīga Juniores/LU" bronzas sērija līdz divām uzvarām:

21.aprīlī pulksten 18.30 Liepājā, LOC

25.aprīlī pulksten 19.00 Rīgā, Rīdzenes zālē

27.aprīlī pulksten 18.30 Liepājā, LOC, ja nepieciešams

Savukārt, dienu agrāk par mūsu meitenēm puiši sāks LBL pusfinālu sērijā līdz trim panākumiem pret "VEF Rīga". Tā nu ir sanācis, ka ar "VEF" šajā sezonā mūsu komandai saistās patīkamas atmiņas, jo tieši pret vefiņu liepājnieki iesāka šo "PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas" regulāro sezonu un 30.septembrī to sāka ar skaistu uzvaru savā laukumā (98:93), spēles gaitā esot vadībā pat ar +25! Kā arī pirmo reizi iekļūstot "Užavas kausa" finālā, kad 19.februārī pārpildītajā LOC Arēnā pretiniekos atkal "VEF". Pēc daudziem savainojumiem, BK "Liepāja" bija grūti izrādīt cienījamāku pretestību kausa finālā, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 66:87, kaut pēc pirmā puslaika starp komandām tikai pieci punkti (35:40), bet 3.ceturtdaļas 3.minūtē –3 (42:45).

Līdz šim vienīgajā spēlē Rīgā apvienotā turnīra ietvaros 27.decembrī rīdzinieki bija pārāki ar rezultātu 81:76. Salīdzinot ar līdz šim pēdējo savstarpējo spēli 19.februārī Liepājā, mūsu komandas rindās ir pievienojies pieredzējušais Kristaps Miglinieks, bet pēc savainojuma sadziedēšanas arvien labāku sniegumu demonstrē Kārlis Žunda (pret LU pēdējā spēlē 17 punkti, 3p. 5/7). Šie spēļu rezultāti apliecina, ka neskatoties uz abu komandu statusu un ambīcijām, mūsu komanda ir bijusi gana neērts pretinieks "varenajam" vefiņam, kas sola intriģējošu LBL pusfināla sēriju. Arī šī LBL sērija ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, pēc formulas 1–1–1–1–1, kas nozīmē, ka pēc katras spēles sērija pārceļas pie otras komandas, sākoties Rīgā 20.aprīlī, bet jau pēc trim dienām komandām viesojoties Liepājā.

BK "Liepāja" – "VEF Rīga" LBL pusfināla sērija līdz trim uzvarām:

20.aprīlī pulksten 19.30 Rīgā, RIMI OC

23.aprīlī pulksten 17.00 Liepājā, LOC

26.aprīlī vieta un laiks tiek precizēts

28.aprīlī pulksten 19.00 Liepājā, LOC, ja nepieciešams

30.aprīlī pulksten 17.00 Rīgā, RIMI OC