Otrdien, 27.jūlijā, smilšu laukumos pie tenisa halles tika aizvadīts pirmais pludmales volejbola turnīra "Smilšu bums Liepājā" posms "Nāc un izlozē savu pāri!", kurā spēkiem mērojās 78 dalībnieki, kas tika dalīti četrās grupās – sievietes, vīrieši, veterāni un entuziasti/iesācēji. Dalībnieku reģistrēšanās notika uz vietas, un jau sākumā organizatorus priecēja kuplais dalībnieku skaits tieši entuziastu/iesācēju grupā.

Spēlētāji savus komandas biedrus noteica izlozes kārtībā. Spēļu starplaikos dalībnieki varēja piedalīties konkursos, baudīt uzkodas no sacensību atbalstītājiem un paši mazākie atbalstītāji – piepūšamās atrakcijas.

Cīņas bija karstas un saspringtas katrā grupā. Kā pirmie savu turnīru noslēdza veterāni, kur uzvarētāji tika noskaidroti tikai skaitot setu punktus, jo visi pirmo 3 vietu ieguvēji izcīnīja vienādu punktu skaitu. Par uzvarētājiem tika noteikti Dainis Zombergs, Raimonds Ukavics un Ainars Trapučka.

Vīriešu konkurencē pārliecinošu uzvaru guva Artis Zombergs un Pauls Juriks, uzvarot visus setus. Otro vietu guva Jānis  Čanders un Uģis Ozols, zaudējot vien vienu setu pirmās vietas ieguvējiem. Trešā vieta tika Ivaram Kaķītim un Tomasam Boguševicam.

Entuziastu/iesācēju grupas uzvarētāju pjedestālu ieņēma arī 2 daiļā dzimuma pārstāves – katra savā komandā. 2.vieta - Aneta Apine un Andris Krauklis, 3. vieta – Baiba Linde un Andžs Korps. Tomēr nepārspēti palika Jānis Dzirītis un Toms Burmaks. Komandu sastāvs entuziastu grupai tika noskaidrots, izlozē apvienojot gan vīriešus, gan sievietes.

Saspringtā cīņā turnīru noslēdza arī sieviešu grupas līderes Inga Čandere un Elizabete Šveiduka, kas ar 21:16 pārspēja otrās vietas ieguvējas Megiju Ceiruli un Sanitu Pungu. Trešajā vietā ierindojās Daina Mediņa un Sintija Baumane.

Pirmā posma uzvarētāji:

Vīrieši:
1. Pauls Juriks, Artis Zombergs
2. Jānis Čanders, Uģis Ozols
3. Ivars Kaķītis, Tomass Boguševics

Sievietes:
1. Inga Čandere, Elizabete Šveiduka
2. Megija Ceirule, Sanita Punga
3. Daina Mediņa, Sintija Baumane

Veterāni:
1. Dainis Zombergs, Ainars Trapučka, Raimonds Ukavics
2. Lauris Sprūds, Ivars Zūns, Jānis Vizulis
3. Ainars Teteris, Deniss Sholkovs, Jānis Strazdiņš

Entuziasti/iesācēji:
1. Jānis Dzirītis, Toms Bermaks
2. Aneta Apine, Andris Krauklis
3. Baiba Linde, Andžs Korps

Nākamais sacensību "Smilšu bums Liepājā" posms "Mix turnīrs" (komandā spēlē vīrietis un sieviete) norisināsies 10. augustā – tajā pašā vietā un laikā (Tenisa halles smilšu laukumi Liedaga ielā 7, 18.00). Sacensību dalībnieki otrajam turnīra posmam aicināti pieteikties iepriekš – norādot savu vecumu, vārdu, uzvārdu un vēlamo grupu (amatieri, entuziasti/iesācēji vai veterāni) un sūtot ziņu uz volejbolsliepaja@inbox.lv, facebook lapā vai sacensību galvenajai tiesnesei Ingai Čanderei (28257235) whatsapp ziņā. Komandu sastāvs tiks izlozēts uz vietas.

Dalības maksa 3 eiro