Vēstules autore Zīlīte Salna. Foto no personīgā arhīva.


Portāls irliepaja.lv saņēma vēstuli no Lielbritānijā dzīvojošās Zīlītes Salnas ar lūgumu palīdzēt atrast viņas īstos vecākus. Piedāvājam ieklausīties Zīlītes dzīvesstāstā, un, ja varat palīdzēt, sazinieties ar portālu irliepaja.lv vai pašu Zīlīti Salnu.

"Pagājis ļoti daudz gadu, bet varbūt būs iespējams kaut ko uzzināt par maniem vecākiem un radiem. Manu audžumammu sauc Erna Salna (dzimusi Jansone), dzimusi 1911. gada 8. oktobrī Rīgā. Mirusi 1976. gada 12. aprīlī.


Pēc mammas (audžumammas) nāves es tūlīt pēc bērēm no viņas tuviem draugiem (Vijas Pieses un viņas mātes Nadīnas Pieses) uzzināju, ka esmu adoptēta. Tas man bija liels pārdzīvojums, un kaut kur pa miglu atceros, tika pieminēts vārds "Zinaida", bet biju tādā šokā, ka daudz ko neuztvēru. Un tad es sāku interesēties par sevi. Apmeklēju mammas draugus, lai ko tuvāk uzzinātu. Protams, neviens neko man neteica. Sāku meklēt mammas dokumentus, bet atradu tikai divreiz atkārtoti izdotas manas dzimšanas apliecības, datētas ar 1956. gada 4. aprīli.


Skolas gaitas sākot. Foto no personīgā arhīva.


Ar savas meitas palīdzību sūtīju e-pastus uz Liepājas un Rīgas arhīviem [..]. Rakstīju vēstules, pievienojot savu dzimšanas apliecību un pases kopiju. Saņēmu atbildi no LNA Liepājas ZVA (Latvijas Nacionālā arhīva Liepājas zonālā valsts arhīva – irliepaja.lv) galvenās fonda glabātājas, ka Liepājas zīdaiņu namā uzņemto bērnu reģistrācijas grāmatā atrastas ziņas tikai par vienu bērnu, dzimušu 1948. gada 26. novembrī (tas arī ir mans dzimšanas gads un datums) – Kazimirova Zinaida Pētera meita, uzņemta 24.03.1949. (atradenis, māte Kazimirova Jevgenija pametusi bērnu dzemdību namā un pati aizbēgusi). 1954. gada 13.decembrī pārvesta uz Rīgas pilsētas 3.bernu namu Kandavas ielā 4/6, Rīgā. Citu ziņu nav.

Mani adoptēja ar vārdu: Zīlīte Salna, Voldemāra meita, dzimusi 1948. gada 26. novembrī Liepājā.

Datēts ar 1949. gada 29. martu. Atkārtota apliecība izdota 1956. gada 4.aprīlī. Ziņas no Rīgas bērnu nama nesaņēmu. Zināju, ka nāku no Pārdaugavas bērnu nama (to man pateica tuva mammas draudzene), bet nezināju, no kāda bērnu nama.