Piektdien, 1.oktobrī, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā darba vizītē viesojās Ķīnas Tautas republikas vēstnieks Lians Dzjaņcjuaņs, lai tiktos ar Liepājas un Denvidkurzemes nodava vadību un pārrunāt sadarbības jautājumus, iepazītos ar Liepājs speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) un ostas darbu un pasniegtu dāvinājumu, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes galvenais mērķis bija dāvinājuma pasniegšana Liepājai un Dienvidkurzemes novadam – 20 000 sejas masku katrai administratīvai teritorijai. Liepājai dāvinātās maskas tiks nodotas izglītības iestādēm, un tās izmantos skolēni un mācību iestāžu darbinieki. Pirms ierašanās Liepājā vēstnieks viesojās Rucavā, kur sadarbībā ar Latvijas Olimpiešu klubu Rucavas Muižas kalna dendroloģiskajā parkā par godu ziemas olimpiskās spēlēm Pekinā 2022. gadā iestādīja koku.

Vizītes laikā Liepājā vēstnieks tikās ar Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas priekšsēdētāju Uldi Sesku, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvi Uldi Hmieļevski. Kopā ar vēstnieku vizītē viesojās arī ekonomisko un komerciālu lietu padomniece Suna Ķinhuaņa, otrā sekretāre Juaņa Vejni un vēstnieka palīgs, trešais sekretārs Veiķjuaņs Lians. Vizītē piedalījās arī Dienvidkurzemes novada priekšsēdētājs Aivars Priedols un Latvijas Olimpiešu kluba prezidents, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis.

Tikšanās laikā domes vadība vēstniecības pārstāvjiem pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā. Vēstniecības pārstāvjiem tika prezentēts Liepājas ostas potenciāls, uzsverot ostas nozīmīgumu ekonomiskās vides attīstībā. Domes vadība pastāstīja arī par aktualitātēm pilsētas kultūras un sporta dzīvē, tūrisma nozarē un veselības aprūpes jomā.

Ķīnas vēstnieks L. Dzjaņcjuaņs pozitīvi uzsvēra Liepājas Universitātes veiksmīgo sadarbību ar Konfūcijas institūtu, organizējot ķīniešu valodas kursus Liepājā.

Pēc tikšanās domē vēstnieks devās apskatīt Liepājas pilsētu, viesojās koncertzālē "Lielais dzintars" un tikās ar koncertzāles vadību, apmeklēja Liepājas ostu un iepazinās ar diviem LSEZ uzņēmumiem – "Ekers Stividors" un "Liepaja Bulk Terminal".

Papildu informācija par līdzšinējo sadarbību pēdējo dažu gadu laikā:
• Kopš 2018. gada Liepājas universitātē notiek Konfūcijas institūta ķīniešu valodas kursi, ko pasniedz vieslektori no Ķīnas.
• 2019. gada pavasarī Liepājas pilsētas pašvalības administrācijas Attīstības pārvaldes ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītos un LSEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters tikās ar Vusī pilsētas pārstāvjiem viņu viesošanās laikā Rīgā; Vusi pārstāvji izrādīja interesi par sadarbības iespējām ekonomikā.
• 2019. gadā no 5. līdz 10. novembrim LSEZ pārvalde piedalījās starptautiskajā izstādē "China International Import Expo Shanghai", Latvijas kopstendā Magnetic Latvia, pārstāvot vienoto tranzīta zīmolu "VIA Latvia".
• 2019. gadā decembrī Liepājā viesojās Ķīnas Tautas republikas Vusī pilsētas pašvaldības pārstāvji, lai meklētu iespēju attīstīt sadarbību ekonomikas, tirdzniecības, investīciju, vides aizsardzības un tūrisma jomās, lai nākotnē īstenotu kopīgus projektus.