Šogad par nevalstiskajām organizācijām (NVO) draudzīgāko Kurzemes pašvaldību atzīts Kuldīgas novads, bet viena no labākajām ir arī Liepāja.

Par to aģentūru LETA informēja Kurzemes NVO atbalsta centra pārstāve Inguna Pekmane.

Pēc pašu pašvaldību sniegtajām ziņām, ņemot vērā 10 kritērijus, secināts, ka veiksmīgākā pašvaldības prakse NVO atbalstam un attīstībai ir Skrundas novadā, Kuldīgas novadā, Liepājas pilsētā, Saldus novadā un Nīcas novadā. Tika aptaujātas arī NVO, aicinot ielikt atzīmi savai pašvaldībai. Līdz ar to Rojas, Grobiņas un Kuldīgas novadi ieguvuši augstāko vērtējumu.

Summējot pašvaldību aptaujā iegūtos datus un pašu NVO vērtējumu par savu pašvaldību, par NVO draudzīgāko Kurzemes pašvaldību šogad atzīts Kuldīgas novads.

13.decembrī Talsu novada muzejā uz konferenci pulcējās aktīvākās Kurzemes NVO un Kurzemes novadu pašvaldību pārstāvji no deviņiem novadiem, lai svinētu Kurzemes NVO atbalsta centra 15 gadu jubileju.

Balstoties uz vairāku aptauju un pētījumu rezultātiem, konferences dalībnieki izstrādāja priekšlikumus par vienotu labās prakses principu ieviešanu Kurzemē NVO atbalstam pašvaldību līmenī.

Iesāktais darbs tiks turpināts, lai izveidotu Kurzemes pašvaldību un NVO sadarbības memorandu un nākamajā gadā aicinātu Kurzemes pašvaldības un organizācijas tam pievienoties.