Piektdien, 10.jūlijā, no pulksten 13 līdz 17 Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 pagalmā varēs apskatīt padomju laiku automobiļus.

Vēsturisko spēkratu skate notiek Liepājas muzeja tematiskās izstādes "Auto Liepājas ielās" atklāšanas pasākuma ietvaros, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Izstādes atklāšana iecerēta pulksten 16. Tajā aicināts piedalīties ikviens, kam ir interese par pilsētas vēsturi un tās izaugsmi, kā arī vēlas aplūkot, pieskarties un iesēsties padomju laiku automašīnās, izjūtot aizgājušo laiku sajūtas.

Pagalmā pie muzeja ēkas K. Ukstiņa ielā 7/9 būs aplūkojami vairāki padomju laiku automobiļi un motocikli, kas uz Liepāju tiks atgādāti pateicoties antīko automašīnu kolekcionāram Jānim Vīcupam un sabiedrībai "Retro auto noma" vai saīsinājumā RAN.LV.

Automašīnas uz Liepāju veiks ceļu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Būs pārstāvēta Rīga, Salaspils, Ventspils, Iecava, Kuldīgas novads, kā arī Liepāja. Apmeklētāji vēsturiskajos spēkratos varēs iesēsties, izbraukt, tādejādi kaut uz mirkli izbaudīt vēsturisko spēkratu šarmu. Tāpat būs iespēja tikties ar automašīnu īpašniekiem, kuri iepazīstinās skatītājus ar saviem senajiem tērauda kumeļiem.

Par godu tam, ka Latvijas ugunsdzēsēji šogad svin savu 150 gadu jubileju, apmeklētājiem tiks priekšā stādīts interesants eksponāts – kravas ugunsdzēsēju automobilis "GAZ 53", kas ražots pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.

Konkrētais eksponāts ir īpašs ne tikai ar to, ka tas bija pagājušā gadsimta beigu visplašāk izplatītais ugunsdzēsēju darba zirgs un tam standarta aprīkojumā no rūpnīcas jau tika uzstādīts dzinējs, kāds tika uzstādīts tā laika bruņu transportieriem, bet arī ar to, ka tā oriģinālais nobraukums ir tikai 12 tūkstoši kilometru.

Apskatāmi būs arī vairākas modifikācijas tautā saukto žiguļu markas auto modeļi, tādi kā, piemēram, "VAZ 2101", "VAZ 2103", "VAZ 2111", kas ražoti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī toreiz tautā iemīļotos ZAZ markas auto jeb zaporožecus un mosīšus jeb moskvich markas automašīnas. Interesants apskates objekts būs astoņdesmitajos gados ražotais padomju laiku džips ar ZAZ dzinēju LuAZ.

Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā Liepājā ieradīsies arī ekskluzīvais elites klases auto "Mosvich", kas ražots sešdesmitajos gados. Konkrētais spēkrats ir "Moskvichclub.lv" dibinātāja Zigmunda Bogdanoviča Somijā iegādātais un tikko kā pilnībā restaurēts.

Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā vēsturiskie spēkrati izbrauks parādes braucienā pa Liepājas ielām.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.