Lai sniegtu jaunas zināšanas, atbalstu un praktiskus, pieredzē un zinātnē balstītus padomus ģimenēm ar bērniem, aprīlī Liepājā tiek organizētas divu veidu nodarbības – bezmaksas atbalsta grupas un informatīvās nodarbības. Nodarbības paredzētas ģimenēm ar bērnu līdz divu gadu vecumam. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, informāciju sagatavoja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Atbalsta grupu nodarbības paredzētas jaunajām ģimenēm ar mazuli līdz gada vecumam. Nodarbības vadīs pieredzējusī vecmāte Ineta Vītola un psiholoģe Ieva Pelīte. Nodarbību cikls sastāvēs no piecām tikšanās reizēm brīvā atmosfērā, kas norisināsies vakaros, laikā no pulksten 18 līdz 19.30.

Nodarbībās tiks aplūkotas sekojošas tēmas:
• 1.aprīlī – bērna aprūpe, ikdienas kopšana un barošana;
• 3.aprīlī – bērna attīstība, pozitīva disciplinēšana un drošība;
• 6.aprīlī – bērna emocionālā audzināšana un viedierīču lietošanas paradumi ģimenē;
• 12.aprīlī – atbalsts vecākiem un informācija par pēcdzemdību depresijas profilaksi;
• 17.aprīlī – pāra attiecības pēc bērna piedzimšanas un problēmsituāciju risināšana ģimenē.

Savukārt informatīvo nodarbību ciklā tiks aplūkotas tēmas, kas saistošas vecākiem ar bērnu līdz divu gadu vecumam. Informatīvo nodarbību cikls sastāvēs no četrām nodarbībām divu stundu garumā laikā no pulksten 18 līdz 20. Tajās tiks apskatītas šādas tēmas:

• 5.aprīlī – vecmātes Inetas Vītolas un pediatres Jūlijas Cīrules-Galuzas vadībā tiks apskatītas tēmas par bērna attīstību, vides iekārtošanu un citām praktiskām lietām;
• 14.aprīlī – uztura speciālistes Annijas Albertiņas vadībā tiks aplūkota tēma par bērna uzturu un ēdināšanu;
• 20.aprīlī – psiholoģe Iveta Gēbele vadīs nodarbību par veselīgu emocionālo vidi ģimenē un valodas attīstību;
• 27.aprīlī – fizioterapeite Anna Reineka sniegs meistarklasi bērna attīstības veicināšanai.

Nodarbības norisināsies klātienē Baltijas rehabilitācijas centra telpās, Krišjāņa Barona ielā 14 (ieeja no sētas puses). Piesakoties nodarbību ciklam, jāapmeklē visas ciklā paredzētās nodarbības.

Dalībai nodarbībās nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar Liepājas Reģionālās slimnīcas atbalsta fonda vadītāju Indru Grasi pa tālruni 26 591 363, sūtot sms ar sekojošu informāciju: vārds un uzvārds, nodarbības veids (atbalsta grupa vai informatīvās nodarbības), personu skaits no ģimenes, kas apmeklēs nodarbības.

Atbalsta grupas un informatīvās nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, e-pasts veseliba@liepaja.lv.