26.aprīlī, pulksten 18, Liepājas tehnoloģiju klastera telpās, Kungu ielā 2, Liepājā Digitālo inovāciju parks Digitālās nedēļas ietvaros organizēs bezmaksas kiberdrošības meistarklasi, kuru vadīs jomas pārzinātājs Kristaps Kozlovskis. Meistarklase būs kā turpinājums jau veiksmīgi īstenotajam kiberdrošības tēmas pieteikumam, kas noritēja 9.martā, un šoreiz tā būs veltīta pikšķerēšanas uzbrukumu novēršanai, kā arī praktiskiem padomiem sevis pasargāšanai digitālā vidē, informē Digitālo inovāciju parka IT projektu vadītājs Nils Kuncītis.

No 24. līdz 28.aprīlim tiks aizvadīta Digitālā nedēļa, kuras laikā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar sadarbības partneriem aicina pievērst sabiedrības uzmanību digitālo prasmju uzlabošanai. Kampaņas ietvaros Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar Liepājas tehnoloģiju klasteri organizēs pasākumus, kas vairos dalībnieku digitālo pratību. Kā viens no šiem pasākumiem būs jau otrā kiberdrošības meistarklase, kas noritēs 26.aprīlī, pulksten 18, Liepājā, Kungu ielā 2.

Pasākums būs bez maksas, tomēr vietu skaita ierobežojuma dēļ, pasākumam nepieciešams reģistrēties https://www.digip.lv/reg/kiberdrosibas-mk-2

Meistarklasi vadīs IT monitoringa inženieris Kristaps Kozlovskis. Šoreiz dalībniekiem būs iespēja uzzināt kā darbojas pikšķerēšanas uzbrukums (phishing attack) un kā sevi no tā pasargāt, kā arī saņemt praktiskus ieteikumus un vērot paraugdemonstrējumus.

Ikdienā Kristaps ir IT monitoringa inženieris uzņēmumā "If P&C Insurance AS Latvijas filiāle". Viņš veic lietotņu un dažādu servisu monitoringa jeb uzraudzības, automatizācijas ieviešanas un uzturēšanas pasākumus. Savā brīvajā laikā Kristaps sevi veltījis kiberdrošībai, aktīvi iesaistās dažādos apmācību pasākumos un izglīto citus kā uzsākt darboties kiberdrošības jomā un kā sevi pasargāt virtuālajā vidē.

Ieteikumus, kā apgūt kiberdrošību, iespējams apskatīt Digitālo inovāciju parka bloga rakstā, kura viesautors ir Kristaps, atrodami www.digip.lv/jaunums/kristaps-kozlovskis-ka-startet-kiberdrosiba

Kā ierasts, kiberdrošības meistarklasē dalībnieki varēs ne tikai iegūt teorētisko informāciju, bet arī skatīt praktisku piemēru paraugdemonstrāciju, ļaujot padziļināti izprast drošības nozīmi savā ikdienā. Meistarklase būs lieliska iespēja iepazīt daudziem tik noslēpumaino kiberdrošības jomu, iegūt ieskatu tās teorijā, kā arī vērot praktisku uzdevumu veikšanu kiberdrošības izaicinājumu pārvarēšanā. Meistarklases vadītājs arī atbildēs uz interesentu jautājumiem un palīdzēs izprast kā sākt izglītošanos kiberdrošībā.