Lai noteiktu vienotu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanas un pieņemšanas kārtību Liepājā un maksas piemērošanu par šīs informācijas izmantošanu, ir izstrādāts jaunu saistošo noteikumu projekts, par kuru iedzīvotāji līdz 14. novembrim var izteikt savu viedokli, portālu informēja pašvaldība.

Jaunie saistošie noteikumi "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtība Liepājas valstspilsētā" izstrādāti, lai noteiktu vienotu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanas un pieņemšanas kārtību Liepājas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, kā arī maksas piemērošanas kārtību par ģeotelpiskās informācijas izmantošanu un ģeotelpiskās informācijas pakalpojumiem.

Iedzīvotāji savu viedokli par saistošo noteikumu projektu “Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtība Liepājas valstspilsētā” var izteikt pašvaldības epakalpojumi.liepaja.lv vietnē. Elektroniskās anketas priekšskatījums pieejams ŠEIT. Lai iesniegu savu viedokli epakalpojumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu).

Gadījumā, ja iedzīvotājiem nav pieeja internetbankai, viedokļus un priekšlikumus rakstiski var iesniegt arī brīvā formā klātienē Liepājas Centrālās administrācijas Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centros Rožu ielā 6 vai Peldu ielā 5. Tāpat priekšlikumus var nosūtīt pa pastu uz adresi Rožu iela 6, Liepāja, LV-3401, kā arī elektroniski, parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu: pasts@liepaja.lv.

Saņemtos viedokļus pašvaldība apkopos un atspoguļos šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā, virzot izskatīšanai komitejās un domes sēdē.

Pašvaldību likuma 46. panta trešā daļa par saistošo noteikumu izstrādi nosaka, ka saistošo noteikumu projekts un tā paskaidrojuma raksts nododams sabiedrības viedokļa noskaidrošanai pirms tā virzīšanas izskatīšanai un pieņemšanai pašvaldības domē un domes komitejās. Viedokļa noskaidrošanas termiņš ir ne mazāks kā divas nedēļas.

Šim nolūkam tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa Saistošo noteikumu projektu apspriešana, kur tiek apkopotas visas aktuālās saistošo noteikumu projektu sabiedriskās apspriešanas.