11. un 18.novembrī uz svinīgiem, patriotiskiem un muzikāliem pasākumiem Jāņa Čakstes laukumā aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis, lai kopīgi atzīmētu Latvijas valstij nozīmīgos datumus. Pasākumu programma veidota tā, lai spētu iepriecināt un radītu svētku sajūtu visu vecumu iedzīvotājiem, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, pulksten 17 Jāņa Čakstes laukumā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz Lāčplēša dienai veltītu koncertu, kurā piedalīsies vīru ansamblis ar mūziķiem Māri Muktupāvelu, Egonu Kronbergu un Gati Gaujenieku no grupas "Iļģi", muzicējot kopā ar komponistu un mūziķi Uģi Prauliņu.

Pēc divu gadu pārtraukuma Lāčplēša dienā tiek rīkots lāpu gājiens, kurā piedalīties aicinātas Liepājas militārā garnizona vienības, nacionālpatriotiskās organizācijas, bruņoto spēku veterāni, Liepājas skolu vecāko klašu skolēni, ugunsdzēsēji, robežsargi, policisti un patriotiski noskaņotie liepājnieki, lai svinīgā solī dotos no Jāņa Čakstes laukuma līdz Ziemeļu kapiem.

No pulksten 17.30, uzklausot gājiena rīkotāju norādes, ikviens aicināts stāties lāpu gājiena ierindā un pulksten 18 svinīgā solī doties pa pilsētas ielām – no Jāņa Čakstes laukuma pa Kuršu, Katoļu un Lielo ielām, šķērsojot Tramvaja tiltu, turpinot pa Raiņa un Oskara Kalpaka ielām līdz Ziemeļu kapiem. Gājiena noslēgumā pie pieminekļa Latvijas 1919.gada atbrīvošanas cīņās kritušiem varoņiem ap pulksten 18.45 pasākuma dalībniekus uzrunās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vadība un kapelāns, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone un pianists Normunds Kalniņš.

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā, 18.novembrī,  Latvijas pirmā prezidenta vārdā nosauktajā Jāņa Čakstes laukumā no pulksten 17 svētku noskaņās un sajūtās baudīsim Liepājai un visai Latvijai nozīmīgu mākslinieku sniegumu. Viņu vidū solisti Ivo Fomins, Antra Stafecka, Dināra Rudāne u.c. Solisti muzicēs kopā ar profesionāliem mūziķiem – pavadošā ritma un pūšaminstrumentu grupu, veidojot bigbendiskas muzikālās krāsas un noskaņas. Repertuārs plānots tā, lai spētu uzrunāt un aizraut visu paaudžu svētku dalībniekus. Saistošas un interesantas aranžijas jau pazīstamām dziesmām veidos Jānis Ivuškāns. Svinīgā pasākuma laikā tiks nodrošināts surdotulkojums, kas dos iespēju vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem pasākuma apmeklētājiem piedalīties svētku norisēs.

Koncerta noslēgumā pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāts valsts svētkiem veltīts muzikāls, multimediāls gaismu un ūdens strūklaku uzvedumu. Atskaņojot īpaši radītu muzikālu motīvu līdz ar gaismas un video projekcijām, uzvedums ilgs aptuveni septiņas minūtes un atkārtosies ik pēc 10 minūtēm. Muzikālo gaismu stāsts Jāņa Čakstes laukumā būs skatāms un baudāms divus vakarus – 18. un 19. novembrī no pulksten 19 līdz 23, radot iespēju uzvedumu noskatīties atkārtoti un vēlamā laikā svētku nedēļas nogalē. Muzikālo gaismas stāstu uz ūdens piedāvā SIA "Artistic". Tā muzikālo noformējumu veido Jānis Ivuškāns, video projekcijas izstrādā Ritvars Embrekts.

Kultūras pārvalde aicina liepājniekus un pilsētas viesus izbaudīt Valsts svētku piedāvājumu, apmeklējot dažādas pilsētas kultūras dzīves norišu vietas. Plašāk par pasākumiem https://kalendars.liepaja.lv.