"Latvijas pasts" 2021.gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, un uz tām redzami Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi, informē uzņēmuma vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone.

Katrai jaunajai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī "Latvijas pasta" e-veikalā veikals.pasts.lv. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, attēloti trīs novadu ģerboņi un katra novada atrašanās vieta Latvijas kartē. Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģ.Grīva.

Engures novada ģerbonis ir uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,89, un tā paredzēta kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām. Pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Engures novada ģerboņa augšējā daļā uz sarkana fona attēlota dejojoša un dziedoša sudraba dzērve, savukārt apakšējā daļā uz zila fona – sudraba reņģe. Šie tēli saistās ar novadam raksturīgajām dabas bagātībām un saimniecisko dzīvi:  putns simbolizē sauszemes ražīgumu, bet zivs – novada piederību Baltijas jūrai.

Grobiņas novada ģerboņa pastmarka ar nominālvērtību € 0,62 izdota 100 000 eksemplāru tirāžā un paredzēta kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām. Grobiņas novada ģerbonī uz sarkana fona attēlota stopsakta, kas ir tērpa vissenākā saspraužamā adata. Pirms aptuveni diviem tūkstošiem gadu šo saktu, kas atgādina no misiņa vai sudraba darinātu šaujamo stopu, valkāja gan sievietes, gan vīrieši. Ģerbonī tā imboliski vieno vēstures un šodienas notikumus.

Pastmarka ar Ropažu novada ģerboni izdota 1,5 miljonu eksemplāru tirāžā, bet tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Ropažu novada ģerbonī attēloti trīs augstu lidojoši cīruļi zelta krāsā uz zaļa fona, kas atspoguļo novada bagātību – laukus un mežus. Cīruļi ir Ropažu novadam ļoti raksturīgi putni, jo īpaši pavasarī, un to zelta krāsa simbolizē labklājību, saules gaismu, augšanu un attīstību.


Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Ģerboņu pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā t/c "Origo", Stacijas laukumā 2, pasta centrā "Sakta" Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī "Latvijas pasta" e-veikalā veikals.pasts.lv.

Jaunās pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērija Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi tiek izdota kopš 1994.gada, un tā regulāri tiek papildināta ar vairākām jaunām pastmarkām vienlaikus.
    
Nākamais filatēlijas izdevums plānots  2021.gada 26.janvārī.