Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 307 Lidijas un 30 Lidas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam vieglatlētikas treneri Diānu Lauvu.

Vai jau kopš bērnības aktīvi nodarbojaties ar sportu? Kam par to jāpateicas?
Līdz deviņu gadu vecumam, tāpat kā bērni arī šobrīd, izmēģināju daudz ko, piemēram, apmeklēju dažādus pulciņus, dejoju sporta dejas, taču tad tētis mani aizveda uz pirmo treniņu vieglatlētikā tepat, Liepājā stadionā „Daugava”, un tur es arī paliku. Man uzreiz iepatikās, panākumi arī nelika gaidīt, turklāt man bija vislabākais treneris, kurš jau ilgus gadus vairs nav starp mums – Juris Bērziņš.

Kā jūsu izvēle nosliecās par labu vieglatlētikas treneres profesijai?
Tas nebūt nebija mans sapnis, kļūt par treneri. Pēc augstskolas beigšanas strādāju uzņēmumā – biju pārdošanas menedžere un tajā brīdī man ļoti patika šis darbs. Viss dzīvē plūst un mainās, un kādā brīdī sapratu, ka man vairs nav interesanti šajā darbavietā – laikam biju sevi izsmēlusi. Pēc dekrēta atvaļinājuma nāca piedāvājums strādāt par treneri, kam sekoja ilgs pārdomu laiks un atbilžu meklējumi uz jautājumiem: „Vai es to varēšu, vai man to vajag?” Bet, paldies visiem, kas mani atbalstīja izvēlē tomēr pamēģināt: Liepājas Sporta spēļu skolas direktoram par iespēju apgūt nepieciešamās zināšanas, kolēģiem par padomiem un ieteikumiem darba procesā, ģimenei par sapratni.

Ja jūs nebūtu kļuvusi par treneri, kas jūs būtu?
Ja godīgi, šobrīd neko citu nevaru pat iedomāties. Man liekas, ka esmu savā vietā, cienu savu sporta veidu un darīšu visu, kas būs manos spēkos, lai „sporta karaliene” Liepājā attīstītos un kļūtu arvien populārāka bērnu un jauniešu vidū.

Vai Liepājā bērni aktīvi nodarbojas ar sportu un viņu interese par to palielinās?
Liepājā ir daudz iespēju sportiskām aktivitātēm un tomēr bērni vairāk ieinteresēti pavadīt laiku mazkustīgi, attīstot vienīgi pirkstu muskulatūru pie datora. Līdz ar moderno tehnoloģiju straujo attīstību, savā ziņā notiek mūsdienu bērnu un jauniešu, kā arī pieaugušo degradēšanās, tāpēc uzskatu, ka vecāku, treneru, sporta skolotāju pienākums ir pēc iespējas vairāk iesaistīt bērnus fiziskās aktivitātēs. Jo patiesībā bērniem patīk kustēties, spēlēt spēles, skriet, lēkt, sacensties savā starpā!

Kādi uzlabojumi būtu nepieciešami, lai mūsu pilsētā vēl vairāk attīstītos vieglatlētika un  sports kopumā?
Pirmkārt, par to ir daudz runāts un nevienam nav noslēpums, kvalitatīvas ziemas treniņu bāzes vieglatlētiem trūkst visā Latvijā, izņemot Kuldīgu, kur ir uzcelta jauna manēža. Mēs cīnāmies kā varam, jo esam lieli sava sporta veida fanāti, ja tā var teikt. Par spīti visam, vieglatlētikā Liepājā trenējas aptuveni 200 audzēkņu. Iztiekam ar to, kas ir: stadions, parks, jūrmala, vecā vieglatlētikas manēža, Liepājas Olimpiskā centra zāles. Protams, cerībā, ka kādreiz solītā vieglatlētikas manēža tomēr tiks uzbūvēta.

Otrkārt, nepieciešams piesaistīt jaunus, azartiskus, entuziasma pilnus sporta trenerus, kuri ir gatavi ieguldīt godīgu darbu, strādājot ar bērniem un jauniešiem, kuri būtu spējīgi motivēt, aizraut jauno paaudzi pievērsties veselīgam, kustīgam dzīvesveidam.

Kādas brīvā laika nodarbes jūs aizrauj?
Brīvā laika nodarbes šajā dzīves periodā saistās pārsvarā ar manu darbu, jo tas ir arī mans hobijs, sirdslieta, līdz ar to brīvais laiks paiet mācoties, analizējot, plānojot darba procesu, kā arī kopā pavadītais laiks ar pašas bērniem, piedaloties viņu izvēlētās aktivitātēs. Regulāri mācos angļu valodu, kas arī ir mana aizraušanās. Vēlētos atlicināt vairāk laika un līdzekļus ceļošanai un zināšanu paplašināšanai. Pirms dažiem gadiem aizrāvos ar austrumu dejām, diemžēl darba grafiks neļāva man turpināt, bet dejas man ir ļoti tuvas, jo mamma bija balerīna un deju pasniedzēja.

Kādas ir jūsu spilgtākās rakstura īpašības?
Domāju, ka tā ir mērķtiecība. Nospraužu mērķi un esmu gatava izdarīt visu un vēl nedaudz vairāk, lai to sasniegtu. Man patīk pats process un, protams, arī pozitīvs iznākums. Audzēkņiem saku, ka mums ir jābūt kopējiem mērķiem, jāiet vienā virzienā, bet ne tikai vārdos, arī darbos un tad mēs varēsim kopā kalnus gāzt! Lielākā daļa ieklausās, un tad ir arī rezultāts.

Kā atzīmēsiet savu dzimšanas dienu?
Mana dzimšanas diena ir tad, kad vismazāk laika to svinēt, jo janvāris, februāris un arī marta sākums ir ziemas sacensību sezonas laiks. Gandrīz katru nedēļas nogali esmu izbraukumos, tā kā, ja arī izdosies atlicināt kādu vakaru, tad tā būs neliela pasēdēšana ar man tuvākajiem, uzticamākajiem cilvēkiem.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki?
Novēlu visiem gaviļniekiem pozitīvu, patiesu un mīļiem apsveikumiem bagātu dienu!