Šogad aprit 70 gadu kopš Grobiņā iespējams iegūt vidējo izglītību. Atzīmējot šo jubileju, tapusi grāmata "Skolas sirdspuksti. Vidējai izglītībai Grobiņā 70", informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Pirms pieciem gadiem, kad Grobiņas vidusskolas un ģimnāzijas bijušie audzēkņi pulcējās salidojumā, lai nosvinētu skolas 65. gadu jubileju, mācību iestādes direktore Laila Urbāne izteica cerību: uz skolas 70. jubileju mums jāuzraksta grāmata par skolas vēsturi!

Šogad maija vidū bija iecerēts salidojums, taču tas pagaidām nevar notikt, bet direktores izteiktā vēlēšanās ir piepildījusies. Grāmata "Skolas sirdspuksti. Vidējai izglītībai Grobiņā 70" ir gatava un drīzumā dosies pie lasītājiem.

Grāmatas atklāšanas pasākums notiks tiešsaistē. To varēs noskatīties Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas Facebook kontā sestdien, 29. maijā pulksten 13.

Grāmatas autores ir Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas bibliotekāre Ilona Toropova un žurnāliste, Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore. Abas autores arī pašas ir mācījušas Grobiņā – Ilona beigusi vidusskolu, Kristīne – pamatskolu. Līdz ar to abām autorēm grāmatas rakstīšana bija sava veida sirdsdarbs, paldies savai skolai.

Ilona ir paveikusi unikālu darbu, daudzu gadu garumā apzinot un apkopojot skolas vēsturi – gan notikumus, gan dažādus atmiņu stāstus, ko varat lasīt šajā grāmatā, kā arī vākusi kopā fotoarhīvu, kas tagad lieliski noderējis. Savukārt Kristīne, kurai ļoti patīk dažādi stāsti, lūgusi absolventus dalīties gan priecīgos un iedvesmojošos, gan arī skumjākos atgadījumos, kas spilgti palikuši Grobiņas skolēnu atmiņās, ļaujot uzburt precīzu laikmeta ainu.  

Grāmatas ievadā direktore raksta: sagatavojies interesantam ceļojuma laikā! Tieši tāda arī ir šī grāmata. Turklāt ikviens absolvents tajā atradīs savu vārdu.

Par grāmata "Skolas sirdspuksti" iegādi interesēties, zvanot pa tālruni 29449686. Grāmata sagatavota izdevniecībā "Latvijas mediji".