Arī šodien, 2021. gada 18.  martā, neviens nav atcēlis Liepājas dzimšanas dienu, un nav atcelti arī Liepājas domes saistošie noteikumi, saskaņā ar kuriem 18. martā sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas!


Tiesa, šoreiz tas netiek īpaši uzsvērts vai reklamēts – ir ārkārtas situācija ar saviem noteikumiem. Tomēr, ja redzat, ka ir droši iekāpt autobusā vai tramvajā (tie ir "puspilni") un, starp citu, šodien jau uz palikšanu no depo izbrauc divi jaunie zemās grīdas tramvaji, kāpiet iekšā un biļeti nevajadzēs pirkt vai kompostrēt! Protams, bez vajadzības vizināties nebūtu glīti.


Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem nekādas kolektīvas svinības gan šoreiz nav gaidāmas, taču svētku sajūtu jau katrs var radīt sev pats. Arī individuāli.


Un pulksten 20 Liepājas domes FB kontā varēs vērot Goda un Gada liepājnieku sveikšanu.

Bet, kā tad pēdējos gados Liepāja ir svinējusi savu dzimšanas dienu?


Pērn 18. martā grupa "Līvi" interneta tiešraidē no kultūras nama "Wiktorija" sveica liepājniekus un visus mājās sēdošos ar svētku koncertu "Līvi Straumē", bet no 18. līdz 21. martam iecerēto īpašo pastaigu maršrutu "Izgaismotā Liepāja" gan izstaigājām tikai rudenī.


2019. gadā Liepājas 394. dzimšanas diena tika svinēta nedēļas garumā ar dažādiem pasākumiem, bet tieši 18. martā tika sveikti Goda un Gada liepājnieki, un sabiedriskais transports, protams, bija bez maksas.


2018. gada 18. martā svinīgi tika atklāta jaunuzceltā LOC Manēža.


2017. gadā Liepājas 392. dzimšanas diena tika svinēta nedēļas garumā, apmeklējot izstādes, izrādes, kino, koncertus. Notika arī plaša uzņēmējdarbībai veltīta izstāde "Ražots Liepājā".


2016. gada 18. martā "Lielā dzintara" stāvlaukumā ikviens varēja svinēt svētkus kopā ar grupu "Tumsa", bet pēc koncerta – vērot krāšņu uguņošanu.