Ceturtdien, 2.janvārī, Liepājas mēra vietnieks Gunārs Ansiņš Liepājas Reģionālajā slimnīcā sveica liepājnieku Anastasijas Pisarčikas un Denisa Ivanova ģimeni.

1.janvārī viņu ģimenē piedzima metiņa Zlata. Tas ir pirmais šajā dzimušais bērniņš Liepājā, informē domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne.

1.janvārī Liepājas slimnīcā pasaulē nāca viens bērniņš – meitenīte (3390 kg, 52 cm), liepājnieku Anastasijas Pisarčikas un Denisa Ivanova ģimenē. Meitiņu sauc Zlata. Ģimenē mazā Zlata ir pirmais bērniņš.

G.Ansiņš laimīgajai ģimenei pasniedza dāvanu karti aptiekā, apsveikuma kartīti, ziedus un mazajai meitenītei mīksto rotaļlietu – Liepājas lauviņu.

Atgādinām, ka Liepājas dome 2012. gada decembrī pieņēma saistošos noteikumus „Par svētku pabalstiem”, kuri paredz arī pirmo reizi Liepājā deklarēto bērnu vecākiem piešķirt piedzimšanas pabalstu. Pabalsta apmērs par vienu bērnu ir 100 latu, par diviem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem – 200 latu par katru bērnu, bet par trim un vairāk vienās dzemdībās dzimušiem bērniem – 1000 latu par katru bērnu. Pabalstu var pieprasīt no bērna astotās dzīvības dienas, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas dienas.

Pabalstu piešķir un izmaksā Liepājas domes Sociālais dienests (E.Veidenbauma ielā 3, 2.stāvā, 220.kab. tel.63489674). Pabalsta saņemšanai Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegumu, jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība) un bērna dzimšanas apliecību. Pabalstu var pieprasīt arī Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā (Lielā ielā 1a, Liepājā), reģistrējot bērna piedzimšanu (jāiesniedz iesniegums, jāpievieno dzimšanas apliecības kopija).