Sakarā ar ievērojamo sūtījumu skaita pieaugumu "Latvijas pasta" 54 nodaļās visā valstī, arī Liepājā, pirms Ziemassvētkiem, 2018.gada 20., 21. un 22.decembrī, tiek pagarināts darbalaiks.

Pēdējā sūtījumu piegādes diena pirms Ziemassvētkiem ir 21.decembris, informē Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa

Lai klientiem līdz Ziemassvētkiem pagūtu izsniegt maksimāli daudz pasta nodaļās saņemto sūtījumu, kopumā 54 nodaļās visā Latvijā 20., 21. un 22.decembrī par vienu līdz divām stundām tiek pagarināts darbalaiks. 20.decembrī papildu stundas strādās 39 pasta nodaļas, 21.decembrī – 44 nodaļas, savukārt 22.decembrī – 52 pasta nodaļas. Pagarinātais darbalaiks pamatā paredzēts sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai, nepieciešamības gadījumā klientiem sniedzot arī citus vajadzīgos pasta pakalpojumus.

No 2018.gada decembra 41 noslogotākajā un klientu apmeklētākajā pasta nodaļā jau darbojas speciālas ātrās kases sūtījumu izsniegšanai, savukārt 14 pasta nodaļām Rīgā, Kurzemē un Zemgalē no decembra sākuma pagarināts darbalaiks. Pēdējā nedēļā pirms Ziemassvētkiem šīm nodaļām pievienojas vēl vairāki desmiti nodaļu ar pagarinātu darbalaiku pašās saspringtākajās pirnssvētku dienās.

Līdz ar interneta komercijas straujo izaugsmi ik gadu pieaug arī "Latvijas pastā" saņemto un apstrādāto sūtījumu apjoms, kas gada nogalē tradicionāli dubultojas, palielinoties arī vēstuļu un pastkaršu skaitam, kas decembrī tiek pārsūtīti kā svētku sveicieni. Visa 2017.gada laikā ienākošo starptautisko sīkpaku skaits sasniedza 8 miljonus vienību, bet šogad jau līdz 14.decembrim apstrādāti vairāk nekā 8,5 miljoni šādu sīkpaku.

Pēdējā pasta sūtījumu piegādes diena pirms Ziemassvētkiem ir šogad 21.decembris, savukārt pirms Jaungada brīvdienām – 28.decembris.

Precīzs pasta nodaļu saraksts, kam 20., 21. un 22.decembrī pagarināts darbalaiks sūtījumu izsniegšanai, apskatāms šeit.