Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) šogad uzņēmis vairākus desmitus ārvalstu žurnālistu un tūroperatoru vizītes, kā arī piedalījies vairāk nekā 20 dažādos ārvalstu pasākumos, kuros reklamēts plašais Liepājas tūrisma, kultūras, sporta, atpūtas un izklaides piedāvājums, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Liepājā šogad viesojās tūroperatori no Krievijas, Turcijas, Baltkrievijas, vairākas profesionāļu grupas no Vācijas, Skandināvijas, Baltijas valstīm un vizīšu laikā vairāki desmiti tūrisma nozares profesionāļi iepazīstināti ar plašajām Liepājas izklaides un atpūtas iespējām.  Tāpat mūsu pilsētu 2019. gadā apmeklējuši žurnālisti no britu izdevuma "The Telegraph", telekanāla "CNN", kā arī ASV, Korejas, Dānijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Somijas, Zviedrijas, Grieķijas un Baltijas mediju pārstāvji.

LRTIB sadarbībā ar partneriem aktīvi reklamēja un prezentēja Liepājas plašās atpūtas un darījuma tūrisma iespējas arī ārvalstīs. Šogad notika vairākas darba vizītes un prezentācijas gan Skandināvijā, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā un Baltijas valstīs, gan pie mums Liepājā uzņemti nozares speciālisti, kuri izrāda arvien lielāku interesi savos ceļojumu maršrutos un konferenču rīkošanas galamērķos iekļaut tieši Liepāju.

2019. gads iesākās ar dalību vairākās starptautiskās tūrisma izstādēs. LRTIB piedalījās arī starptautiskajā tūrisma izstādē Viļņā "Adventure 2019", kurā liepājnieki pilsētas prezentācijas stendā trīs dienu garumā iepazīstināja lietuviešus ar Liepājas tūrisma piedāvājumu. Dienu vēlāk konferencē "Balttour forums 2019" notika tikšanās ar jomas profesionāļiem un aktuālākās informācijas apmaiņa. Februāra sākumā Liepājas pārstāvji kopā ar Kurzemes lielākajām pilsētām piedalījās izstādē Ķīpsalā "Balttour 2019", starptautiskajā tūrisma izstādē "Tourest 2019" Tallinā, kā arī izstādē "ITB Berlin 2019" Vācijā.

LRTIB pārstāvji visa gada garumā aktīvi piedalījās dažādos tūrisma galamērķu popularizēšanas semināros jomas profesionāļiem. Gada sākumā Liepāja tika prezentēta "Antor Roadshow" Norvēģijas galvaspilsētā Oslo, maijā kopā ar aģentūru "AVIREPS" un pārstāvjiem no Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Liepāja reklamēta Vācijas pilsētās – Berlīnē, Štutgartē, Minhenē un Diseldorfā. Līdzīgi Liepājas vārds izskanēja prezentācijās rudens pusē, tiekoties ar profesionāļiem Dānijā – Kopenhāgenā un Arhusā, un gada nogalē arī Krievijā, Maskavā.

Liepājas speciālās ekonomikas zonas (LSEZ) pārstāvji šogad piedalījās burāšanas un atpūtas kuģu izstādē "Vene Baat 2019"’, kur turpināja popularizēt Liepāju kā vienu no burāšanas galamērķiem somu tūristiem.

LRTIB pārstāvji aktīvi izmantoja iespējas popularizēt Liepāju kā galamērķi konferenču un dažādu korporatīvu pasākumu rīkošanai. Gada sākumā liepājnieki devās uz Stavangeru Norvēģijā, kur klātienē notika tikšanās ar vairāk nekā 20 dažādiem tūrisma profesionāļiem MICE (darījumu tūrisms jeb saīsinājumā no angļu valodas – Meetings, Incentives, Conferences and Events/Exhibitions) segmentā.

Tāpat trīs dienu garumā Viļņā notiekošajā "Mice Peak Riga –  Latvia" tika veidoti kontakti ar lielākajiem konferenču rīkotājiem, šajā pasākumā pulcējās vairāk nekā 60 darījumu un pasākumu tūrisma nozares profesionāļi no Vācijas, Šveices un Austrijas.
 
Liepājas piedāvājums prezentēts arī zviedriem – LSEZ piedalījās burāšanas un atpūtas kuģu izstādē ‘’Stockholm International Boatshow 2019’’.

Liepāja tika pārstāvēta arī Eiropas lielākajā aviācijas kontaktbiržā "Routes Europe 2019" Hanoverē, kas atzīta par vienu no efektīvākajām nozares biržām, lai apspriestu jaunas sadarbības iespējas ar reģiona vadošajām aviokompānijām, lidostām un tūrisma iestādēm.  LSEZ pārstāvji arī piedalījās pasaules lielākajā kruīzu kuģu izstādē "Seatrade Cruise Global" un izstādes laikā notika individuālas tikšanās ar vairākām kruīza kuģu kompānijām, kā arī ar galvenajiem Baltijas kruīzu kuģu aģentiem.

Šis bija trešais gads, kad Liepājas prezentācijas stends darbojās Brīvdabas muzeja ikgadējā gadatirgus ietvaros, Klaipēdas Jūras svētku un arī Rīgas svētku laikā. Kā tūrisma speciālisti secina pēc iepriekšējo gadu pieredzes – ar katru gadu pieaug interese par Liepāju tieši no ārvalstu viesu puses.

Tāpat Liepājas piedāvājums tika reklamēts vēl vairākos ārvalstu pasākumos – gan Latvijas vēstniecībās ārvalstīs (Viļņā, Tallinā, Stokholmā, Oslo, Kopenhāgenā), gan tika rīkotas atsevišķas tikšanās ar nozaru speciālistiem.

Paralēli klātienes braucieniem, Liepājas plašais piedāvājums tika reklamēts arī digitāli Skandināvijā, Vācijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā, izmantojot "Programmatic" sistēmu un sociālos tīklus, tāpat tiek veicināta sadarbība ar tūrisma blogeriem. 2019. gada laikā uzrunāta vairāk nekā 20 miljonu liela auditorija visā pasaulē.

Šī gada trešajā ceturksnī par 10 % pieaudzis kopējais ārvalstu tūristu skaits un par 13,5 % palielinājies viesu pavadīto nakšu skaits Liepājā,  liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aktuālākie apkopotie dati.

Liepāja paliek arvien interesantāka tieši ārvalstu tūristiem, pēc oficiālās statistikas, šovasar Liepājā ir bijuši viesi no 76 valstīm, piemēram, no Vācijas atbraukušo viesu skaits ir pieaudzis par 39%, no Krievijas  – par 28%, no Baltkrievijas –  par 23%.