24. janvārī svinīgi tika sveikti Liepājas SEZ pārvaldes rīkotā fotokonkurss jauniešiem "Vējš, jūra, osta, industrija manā Liepājā valsts 100–gadē" labāko darbu autori un godalgu ieguvēji.

Profesionālu fotogrāfu žūrija bija izvērtējusi iesniegtās fotogrāfijas un izvēlējusies labākos darbus.  Par labāko žūrija atzina darbu "Auksta nakts ostmalā", kuras autors ir Dāvis Birulis, informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Fotokonkursa darbus vērtēja profesionāla žūrija – Gunārs Kopštāls, Pēteris Jaunzems, Vineta Jaunzeme, Valters Pelns, Roberts Vītols, Kaspars Strēlis.

Uzrunājot konkursa dalībniekus vecmeistars Gunārs Kopštāls atzina, ka iesniegtie darbi bija ļoti dažādi. "Pat viena autora iesniegtie darbi ļoti atšķīrās, gan kompozicionāli, gan vērtējot orģinalitāti, saturu un izpildījumu. Līdz ar to arī vērtējumi arī bija atšķirīgi." Tāpat fotokonkursa žūrijas pārstāvji izteica atzinību jauniešiem par uzdrīkstēšanos un vēlmi sajust apkārtējo vidi ar foto objektīva starpniecību.

Ar absolūtu žūrijas balsu vairākumu par fotokonkursa uzvarētāju atzina fotogrāfiju "Auksta nakts ostmalā", kuras autors ir Dāvis Birulis. Tā kā žūrija vērtēja iesniegtos darbus un pat nezināja, kas ir darba autors, tad sasumējot vērtējumus 2. un 3. godalgu  žūrija bija piešķīrusi Jāņa Skaldņa darbiem "Pasakaina jūra" un "Ziemīga gadalaika dvaša".  

Tika pasniegtas arī sešas veicināšanas balvas, kuras saņēma Kristiāna Mame par fotokonkursa darbu "Rāms jūlija vakars", Jelizaveta Borodina par fotokonkursa darbu "Ziemeļu mols", Aija Romija Tīda par fotokonkursa darbu "Gaidītais miers", Zaiga Ļauduma-Ļaudupa par fotokonkursa darbu " Vārti uz...", Karīna Balode par fotokonkursa darbu "Piekrastes kontrasts" un Antra Priede par fotokonkursa darbu "Liepājas osta".

Konkursa mērķis bija iesaistīt jauniešus topošā fotoalbuma "Liepāja – sajūtu šūpolēs" veidošanā, kurā tiek apkopotas fotogrāfijas, kurās atspoguļojas pilsēta,  dabas spēks un skaistums , osta, industrija, attīstība, kvalitatīvā dzīves vide, svētki un citas sabiedriskās norises, uzsverot cilvēku mijiedarbībā ar savu pilsētu – darbā, dažādos procesos, svētkos un aktīvā atpūtā.

Visi Komisijas izraudzītie darbi tiks iekļauti fotoalbumā "Liepāja – sajūtu viļņu šūpolēs", bet darbu autori saņems fotoalbumu pēc tā iznākšanas.