Tenisiste Anastasija Sevastova un bobsleja pilots Oskars Melbārdis piektdien "Latvijas Gada balva sportā 2018" ceremonijā tika nosaukti par Latvijas 2018.gada labākajiem sportistiem.

Abi pie šāda apbalvojuma tikuši pirmo reizi karjerā, ziņo LETA.

Liepājniecei Sevastovai par gada labākās sportistes balvu konkurenci sastādīja Latvijas otrā rakete Aļona Ostapenko, taekvondo cīkstone Inese Tarvida, svarcēlāja Rebeka Koha un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

Tikmēr ar Melbārdi par balvu cīnījās ātrslidotājs Haralds Silovs, bokseris Mairis Briedis, skeletonists Martins Dukurs un motokrosa braucējs Pauls Jonass.

Latvijas labākās sporta spēļu komandas gods šoreiz tika Latvijas vīriešu hokeja izlasei. Uz balvu pretendēja arī sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" un vīriešu basketbola izlase. Labākās komandas individuālajos sporta veidos godu saņēma olimpisko spēļu bronzas medaļnieki bobslejā - pilots Oskars Melbārdis un stūmējs Jānis Strenga. Vēl uz šo balvu pretendēja pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kā arī tenisistes Ostapenko/Sevastova/Daniela Vismane/Diāna Marcinkēviča, kuras piedalījās Federāciju kausa izcīņā.

Par labāko Latvijas treneri tika nosaukts bobsleja komandas treneris Sandis Prūsis, vēl uz šo godu pretendējot Latvijas U-18 basketbola valstsvienības stūrmanim Artūram Visockim-Rubenim un hokeja izlases vadītājam Bobam Hārtlijam.

Tikmēr par gada labāko sportistu tehniskajos sporta veidos tika atzīts Jonass, kurš pārspēja blakusvāģu motokrosa kantētāju Kasparu Stupeli un rallijkrosa braucēju Reini Nitišu. Jonass līdzjutēju balsojumā kļuva arī par gada populārāko sportistu.

Savukārt par gada uzlecošo zvaigzni tika atzīts basketbolists Artūrs Žagars, kuram konkurenci sastādīja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) veiksmīgi debitējušais Rodions Kurucs un autosportists Mārtiņš Sesks.

Tikmēr par paraugu sportā atzīts Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms. Uz šo balvu pretendēja arī sieviešu izlases kapteine Gunta Baško un bobslejists Melbārdis.

Gada labākā notikuma balvu saņēma pasaules čempionāta rallijkrosā Latvijas posms, kas izkonkurēja Eiropas U-18 čempionātu basketbolā Rīgā, kā arī Ventspilī un Liepājā, un pasaules čempionātu orientēšanās sportā. Tautas sportā balvu saņēma "Sporto visa klase", kas guva virsroku pār "Stirnu buka" sacensībām un "Lattelecom" Rīgas maratonu.

Labākā sporta žurnālista balvu godu izpelnījās Vladimirs Ivanovs no "Latvijas Televīzijas" 7.kanāla (LTV7), kurš saņēma Artūra Vaidera piemiņas balvu. LTV speciālbalvu par atsaucību darbā ar medijiem saņēma skeletonists Martins Dukurs.

Par Latvijas gada labāko sporta skolotāju tika atzīts Pēteris Krastiņš no Salas vidusskolas, uz šo balvu pretendējot arī Aivai Aišpurei no Bauskas sākumskolas un Sarmītei Gobiņai no Gulbenes sākumskolas.

Tikmēr Latvijas Paralimpiskās komitejas balvu saņēma Latvijas paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus.

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēma kādreizējais kamaniņu braucējs, olimpisko spēļu dalībnieks, sacensību tiesnesis un kamanu izgatavošanas speciālists Valdis Ķuzis.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas specbalva tiek piešķirta Adrianam Dāvim.

Pērn par Latvijas gada balvu sportā labāko sportistu kategorijā izpelnījās NBA komandas Ņujorkas "Knicks" basketbolists Kristaps Porziņģis, bet sportistes balvu saņēma Ostapenko.