Sestdien, 4. jūnijā, no pulksten 10.30 Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma velobraucēji reģistrēsies dalībai pasākumā "Velobums", portālu irliepaja.lv informēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Pasākums norisināsies divās daļās – pulksten 12.30 startēs komandu velorogaininga sacensības dažādās ieskaites grupās, bet otrajā daļā, pēc atgriešanās no distances, ikviens varēs iesaistīties "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" projekta treneru nodarbībās, piedalīties apbalvošanas ceremonijā, pretendēt uz lielo balvu – jaunu velosipēdu, kā arī uzzināt riteņbraukšanas sezonas aktualitātes no jomas organizāciju pārstāvjiem.

Dalībnieki vēl var pieteikt dalību pasākumam mājaslapā veloronis.lv/velobums vai pasākuma dienā klātienē. Velorogaininga vienas vai divu stundu sacensībās pieejamas četrās ieskaites grupas: Jauno ģimeņu, Ģimeņu, OPEN un Veterānu grupas.


Sacensībās visu grupu riteņbraucēju komandas distancē dosies ar kopīgu startu. Dalībniekiem trasē atļauts pārvietoties tikai ar velosipēdiem, lai ar mobilo aplikāciju vāktu punktus, atzīmējoties distances laikā pēc iespējas vairāk kontrolpunktos ar lielāko vērtību pēc komandas izvēles visā pilsētas teritorijā. Kontrolpunktu vērtības no 2 līdz 10. Atzīmēšanās kontrolpunktos tiek veikta ar Qrenteering mobilo aplikāciju – nolasot QR kodus kontrolpunktos. Sacensību dienā katrai komandai nepieciešams uzlādēts vismaz viens Android vai iOS mobilais telefons ar iespēju uzstādīt aplikāciju.


Dalībniekiem sacensību reģistrācijā tiks izsniegts pie velosipēda piespraužams numurs un sacensību karte mērogā 1:22000 (A3 formāts). Kartes pamatne būs veidota no karšu izdevniecības "Jāņa sēta" materiāliem. Katrai komandai tiks piešķirta viena karte.


Kā norāda organizatori, tad sacensībām reģistrētie dalībnieki tiks nodrošināti ar dzeramo ūdeni un uzkodām pasākuma norises starta/finiša vietā, kā arī iespēju piedalīties atbalstītāju balvu izlozē. Finišējušie dalībnieki saņems arī apliecinājumu par dalību sacensībās.


Godalgoto trīs vietu ieguvēji katrā grupā saņems diplomu, organizatoru speciālbalvas, atbalstītāju produkciju no uzņēmuma "Eugesta", dāvanu kartes no Liepājas piedzīvojumu parka "Tarzāns", Liepājas kartingu trases "KM kartingi" un picērijas "Čili Pizza".


Šogad kāds no reģistrētajiem dalībniekiem saņems lielo balvu – pasākuma organizatoru sarūpētu jaunu velosipēdu.


Velobuma otrajā daļā atzīmēsim aktīvās velosezonas startu – Jūrmalas parkā ikviens varēs novietot savu velosipēdu, atsildīties projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" Liepājas mikrorajonu treneru pavadībā un tikties ar līdzīgi "velo" domājošajiem, kā arī pēc velorogaininga uzvarētāju sumināšanas uzzināt Liepājas velobraucēju aktualitātes un iedvesmas stāstus.


Velobumā skanēs mūzika un to vadīs Liepājas teātra aktieris Armans Kaušelis. Pasākuma laikā organizatori sarūpējuši arī interesantas izklaides jaunākajiem pasākuma dalībniekiem – bērnu telti ar atrakcijām un izjādes ar zirgiem.


Pasākumu "Velobums" organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas atbalstu. Papildus informācija mājaslapā veloronis.lv/velobums.


Pasākuma programma:

10.30 – 11.30 Reģistrācija un dalībnieku karšu saņemšana
12.00 Atklāšanas ceremonija, informācija
12.20 Iesildīšanās – vada projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" pludmales vingrošanas vadītāja, jogas instruktore Eva Millere
12.30 Kopīgs starts visām grupām
13.30 Finišs "Jauno ģimeņu" (vienas stundas) grupas dalībniekiem
13.40 Atsildīšanās – vada "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" projekta Dienvidrietumu mikrorajona un iedzīvotāju vecumā virs 54 gadiem fizisko aktivitāšu trenere Dace Dieviņa
13.55 Atsildīšanās – vada "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" projekta Ziemeļu priekšpilsētas fizisko aktivitāšu nodarbību vadītāja, fizioterapeite Solveiga Rozentāle
14.10 "Jauno ģimeņu" (vienas stundas) grupas uzvarētāju apbalvošana
14.30 Finišs pārējo (divu stundu) grupu dalībniekiem
14.40 Atsildīšanās – vada "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" projekta Dienvidrietumu un Zaļās birzes mikrorajona fizisko nodarbību vadītāja, trenere Kristīna Petermane
15.10 Apbalvošana pārējo (divu stundu) grupu dalībniekiem
15.30 Velosezonas informatīvais stūrītis (Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis", Riteņbraukšanas klubs "Liepāja", Karostas cietums, Biedrība "Old School Skateboard Guys in Liepaja", Biedrība "Rave team" un Biedrība "Radi Vidi Pats")
16.00 Izloze un pasākuma noslēgums