Lai iepazīstinātu Liepājā dzīvojošos seniorus ar tiem piemērotām fiziskajām aktivitātēm un senioru brīvdabas vingrošanas laukumā Ganību ielā 135/141 pieejamajām vingrošanas iekārtām un to lietošanu, ikviens seniors ir aicināts pieteikties bezmaksas iepazīšanās nodarbībām. Nodarbības vadīs veselības sporta speciāliste Dace Dieviņa, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Nodarbību mērķis ir iepazīstināt Liepājas seniorus ar pareizām un katram vecumam atbilstošām fiziskajām aktivitātēm un piemērotām kustībām senioriem. Nodarbības tiks organizētas jaunajā brīvdabas vingrošanas laukumā pie Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā 135/141, lai iepazīstinātu seniorus ar laukumā pieejamajām vingrošanas iekārtām, to lietošanas kārtību un funkcijām.

Nodarbības laikā veselības sporta speciāliste Dace Dieviņa pastāstīs, kādas ir piemērotas fiziskās aktivitātes senioriem, iepazīstinās ar iesildīšanās vingrinājumiem pirms fiziskās slodzes. Kopā ar senioriem apskatīs un nodemonstrēs brīvdabas vingrošanas laukumā pieejamās iekārtas, to pielietojumu un funkciju, lai pēc nodarbības ikviens dalībnieks, apmeklējot vingrošanas laukumu, būtu zinošs par iekārtām un to pareizu lietošanu. Nodarbības beigās tiks nodemonstrēti piemērotākie stiepšanās vingrinājumi pēc fiziskās slodzes.

Iepazīšanās nodarbības notiks 18. augustā un 25. augustā pulksten 11 Ganību ielā 135/141 senioru brīvdabas vingrošanas laukumā. Nodarbības ilgums ir 1 stunda un 30 minūtes. Dalībnieku skaits vienā nodarbībā ir ierobežots – 20 personas un treneris. Nodarbību norise tiks organizēta atbilstoši epidemioloģiskās drošības pasākumiem – ievērojot savstarpējo distanci un brīvā dabā.

Pieteikties nodarbībām var, sazinoties ar Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļu pa tālruni 26056026 (darba dienās līdz pulksten 17) vai rakstot uz e-pastu info@redzigaismu.lv.

Uz nodarbību jāierodas ērtā un laikapstākļiem piemērotā apģērbā, kas ļauj brīvi kustēties, līdzi jāņem dzeramais ūdens, nepieciešamības gadījumā pierakstu blociņš un pildspalva.

Nodarbības organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.

Nodarbības tiek finansētas Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020.gadam projekta LLI-490 "Senioru sociālā iekļaušana Latvijas - Lietuvas pārrobežu reģionā, uzlabojot pieejamību sociālām un fiziskām aktivitātēm (Aktīvie seniori)” ietvaros. Projekts norisināsies līdz 2022. gada 31. augustam. Papildu informācija par projektu.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.