Sabiedriskā transporta padomes kārtējā sēde notiks piektdien, 1.martā, pulksten 11, liecina informācija Autotransporta direkcijas (ATD) mājaslapā, ziņo LETA.

Sēdes darba kārtība iekļauti vairāki jautājumi, tostarp ziņojums par komerciālo maršrutu iespējamo tālāko attīstību, nepieciešamajām izmaiņām un reģionālās nozīmes maršruta Rīga–Liepāja atklāšanu uz komerciāliem principiem, kā arī ziņojums par jaunu pieturu sadalījumu un reģionālās nozīmes maršrutu pakalpojumu kategorijām.

Tāpat sēdē tiks skatīts ziņojums par reģionālās nozīmes maršrutiem, kas nodrošina pievedošā vai papildinošā autobusu funkciju vilcienam – "W" princips, un ziņojums par sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares 2023.gada rezultātiem un precizētās prognozes sabiedriskā transporta pakalpojumu zaudējumiem 2024.gadam.

Sēdē informēs arī par ATD uzdevumu izpildi, kas attiecas uz decembrī izskatīto ziņojumu par 2024.gada valsts budžetā paredzētā finansējuma apmēru saistībā ar valsts pasūtījumu reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai un kas attiecas uz jauno tarifu un biļešu veidiem, kurus plānots ieviest no šā gada 1.aprīļa.

Tiks skatīts jautājums arī par avansā izmaksājamo dotāciju apmēru no valsts budžeta apakšprogrammas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos pārvadājumos par 2024.gada martu, kā arī AS "Pasažieru vilciens" avansā izmaksājamo dotāciju apmēru šogad martā.

Sēdē skatīs arī jautājumu par pilsētu pašvaldībām izmaksājamo dotāciju apmēru par bērnu bāreņu pārvadāšanu šā gada pirmajā ceturksnī, kā arī jautājumu par tiesību piešķiršanas procedūras dokumentācijas saskaņošanu un pieteikumus par izmaiņām reģionālas nozīmes maršrutos.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.