Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas māja šovasar plašāk atvērta sabiedrībai, sasniedzot visu laiku augstākos vasaras perioda apmeklētības rādītājus. Sakarā ar nedēļas nogalē notiekošo "Prāta vētras" koncerttūri Dabas māja būs atvērta arī 22. un 23. jūlijā, aicinot pilsētas iedzīvotājus un viesus piedzīvot izglītojošu ekskursiju speciālista vadībā, portālu informēja Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.

Dabas mājas primārā mērķauditorija ir izglītojamie un pedagogi, taču skolēnu vasaras brīvlaikā ir mainīts fokuss uz pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, turklāt līdz ar pilsētā notiekošo vērienīgo notikumu – "Prāta vētras" koncerttūri Dabas māja ekskursijām speciālista vadībā būs atvērta arī šo sestdien un svētdien sekojoši:
11.00–12.00 ekskursija speciālista vadībā
12.00–13.00 ekskursija speciālista vadībā
13.00–14.00 ekskursija speciālista vadībā
14.00–15.00 ekskursija speciālista vadībā
15.00–16.00 ekskursija speciālista vadībā

Ekskursijas laikā caur interaktīvām instalācijām un izglītojošu stāstu ikviens apmeklētājs iepazīs vides zinātnes – bioloģiju, ekoloģiju un zooloģiju. Kamēr kāds vēlēsies ieskatīties Austrālijas audējskudru un Madagaskaras šņācējprusaku dzīves ritmā, tikmēr kāds cits – izzināt akvaponikas sistēmas darbības principus vai cauri papildinātās realitātes iespējām ieraudzīt tos dabas lieguma “Liepājas ezers" tipiskākos iemītniekus, kas ikdienā ierobežoti redzami to slēpšanās tieksmes un atrašanās vietas dēļ.

Speciālista stāsts aizraus arī tos, kuri jau Dabas māju reiz apmeklējuši patstāvīgi (bez speciālista pavadības), turklāt nupat ir atklāta arī jaunākā instalācija “Kukaiņu kolekcija", kas spilgti demonstrē īpaši smalkā, precīzā un laikietilpīgā darba rezultātus. Ekskursijām ir ierobežots apmeklētāju skaits, tāpēc aicinām ierasties savlaicīgi un lielas apmeklētāju intereses gadījumā – iespējams, uzgaidīt rindā.

Saskaņā ar 2023. gada 20. jūlija domes sēdes lēmumu patstāvīga Dabas mājas ekspozīcijas apskate arī turpmāk būs pieejama bez samaksas, taču sniegtie izglītības pakalpojumi, tostarp ekskursija speciālista vadībā kā maksas pakalpojums. Vairāk par Zinātnes un izglītības inovāciju centra cenrādi.