Sestdien, 25.septembrī, pulksten 14 Liepājā, Zirgu salā pie Dabas mājas notiks pasākums jauniešiem "Dzīvā bibliotēka", portālu irliepaja.lv informēja Justīne Rusakova, interešu izglītības pedagoģe. Visas iesaistītās "grāmatas" ir aktīvi, jauni cilvēki, kuru dzīve tieši vai netieši ir saistīta ar vidi un dabu.

Pasākuma mērķis ir informēt jauniešus un citus interesentus par karjeras iespējām vides zinātnēs, sniegt dziļāku ieskatu dažādās profesijās, kā arī dot pasākuma dalībniekiem iespēju saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par dažādām vides tēmām.

Cilvēkiem nav sveša bibliotēka, uz kuru dodamies, lai izvēlētos grāmatu, to izlasītu un pēcāk atgrieztu atpakaļ. Tomēr nereti pēc grāmatas izlasīšanas paliek neatbildēti jautājumi, raisās diskusijas par izlasīto, vai rodas vēlme aprunāties ar grāmatas autoru, tāpēc lieliska alternatīva ierasto grāmatu vietā ir dzīvu cilvēku bibliotēka, kurā savu stāstu un pieredzi stāsta attiecīgās jomas speciālists.


"Dzīvajā bibliotēkā" apmeklētājiem būs iespējams lasīt četras grāmatas: Elīnas Mednes "No vardēm un gliemežiem līdz HES un tu"; Noras Sudmales "Komposta kultūrniece"; Mārča Veita "ZeroKauna"; Kristera Krafta "No kalniem līdz fizikai".

Pēc pasākuma visi aicināti palikt uz neformālām sarunām ar "grāmatām". Ņemot vērā to, ka pasākums notiks brīvā dabā, tad būs nodrošināti pledi un silta tēja, bet aicinām apģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Lai piedalītos pasākumā "Dzīvā bibliotēka" nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu ŠEIT. Ņemot vērā ierobežojumus, pasākumā piedalīties iespējams tikai ar sadarbspējīgu "Covid-19" sertifikātu.

Pasākums tiek realizēts projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049,00 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605,00 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.