Pavisam drīz beigsies remonts Liepājas Reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) nodaļā, kas tagad kļuvusi nesalīdzināmi gaišāka un plašāka.

Remontējot nodaļu un izmainot tās plānojumu, īpaši domāts par to, lai sagādātu maksimālas ērtības pacientiem – gan tiem, kas atnāk paši, gan tiem, kas tiek atvesti ar neatliekamās palīdzības transportu. Tāpat šeit daudz ērtāk kļuvis strādāt arī pašiem mediķiem.

Nodaļas virsārsts Uldis Balodi laipni izrādīja savu saimniecību, kur pilnīgi jaunu izskatu ieguvuši pacientu apskates kabineti un palātas, stabilizācijas zāle, pacientu un viņu piederīgo uzgaidāmās telpas, ārstu istaba. Pavisam citādi izskatās reģistratūra, kas pārcelta citā vietā, atbilstoši jaunajai ieejai nodaļā.

Izbūvēta arī speciāla slūžu telpa, kur tagad iebrauc NMP transports, kurš agrāk varēja tikai piebraukt pie nodaļas ieejas. NMP darbiniekiem tagad ērti pārvietot pacientu no automašīnas uz slimnīcas guļamratiem un nogādāt tālākai palīdzības sniegšanai. Blakus guļamratu un ratiņkrēslu novietnei izvietota Vispārējā profila nodaļa, kur viena palāta atvēlēta pediatrijas vajadzībām.

Tagad vairs nekrustojas pacientu plūsma, kurus atved ar NMP transportu ar to pacientu plūsmu, kas atnāk paši. Arī bērniem ir iekārtota atsevišķa uzgaidāmā telpa, kur uzturēties un sagaidīt ārstu.

NMP nodaļa ietver arī reģistratūru, traumpunktu un Vispārējā profila nodaļu. Visas šīs struktūrvienības strādā diennakts režīmā katru dienu.

Ārstēšanas prioritāte ir tiem pacientiem, kuru veselībai un dzīvībai ir vislielākie draudi. Tāpēc pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir nosacīti stabils un neapdraud dzīvību, var nākties ilgāk gaidīt izmeklējumus un speciālistu palīdzību. Maksimālais gaidīšanas laiks noteikts sešas stundas.

NMP nodaļā visu diennakti pieejami arī laboratorijas, rentgena un datortomogrāfijas izmeklējumi.

 Pacientus, kuru veselības stāvokļa stabilizēšanai un ārstēšanai nepieciešams vairāk par sešām stundām, taču prognozējams, ka nevajadzēs atrasties slimnīcā ilgāk par diennakti, stacionē Vispārējā profila nodaļā. Šeit pacients atrodas pastāvīgā dežūrārsta un medicīniskā personāla uzraudzībā.
   
 Ja pēc diennakts pacienta veselības stāvoklis stabilizējies, viņu izraksta no nodaļas un nodod tālākā ģimenes ārsta uzraudzībā.
 
 Tikai tad, ja šajā laikā pacienta veselības stāvoklis neuzlabojas, vai arī nepieciešami detalizētāki un sarežģītāki izmeklējumi, viņu stacionē attiecīgā profila nodaļā tālākai ārstēšanai un diagnostikai.

Arī Fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļa iegūs jaunu izskatu

Šonedēļ sācies arī vienā no visvairāk nolaistajām slimnīcas daļām – Fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļā. Te, tāpat kā NMP nodaļā, remonts tiks veikts par slimnīcas pašas līdzekļiem.

Fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļa klientiem piedāvā unikālas procedūras – Liepājas dziļurbuma minerālūdens vannas, Ķemeru dūņu procedūra, ūdens masāža u.c., taču vide, kurā tas notiek,  ir atbaidoša – griestus klāj zaļš pelējums, sienu un grīdu 25 gadus vecās flīzes – nenomazgājama rūsas kārta.

Kā portālu informēja fizikālās terapijas ārste Ingrīda Jakovicka, pēc remonta, ko plānots pabeigt vasarā, nodaļa iegūs pavisam citu, daudz pievilcīgu izskatu.

Eiropas struktūrfondu līdzekļi – jaunbūvē

Aktīvi turpinās arī slimnīcas jaunās piebūves celtniecība, kuru iecerēts pabeigt maijā un kurā izvietosies plaša Konsultatīvā nodaļa, Dienas stacionārs, Operāciju bloks un Sterilizācijas dienests. Kā portālu informēja slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš, slimnīcas rekonstrukcijas 1.kārtas būvniecības darbi notiek projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”, uzlabojot veselības pakalpojumu kvalitāti un paaugstinot izmaksu efektivitāti” ietvaros. Projektam kopumā no Eiropas Savienības struktūrfondiem, valsts budžeta finansējuma un pašvaldības līdzfinansējuma atvēlēti Ls 4 907 628, 00.

Taču ar pirmās kārtas darbiem rekonstrukcija vēl nebeigsies. Vairāk par to skatieties videosižetā.