Konkursā "Eiropas Gada pašvaldība 2013" uzvarējuši Liepāja un Iecavas novads, aģentūru LETA informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Ilze Mutjanko.

Par uzvarētājiem nominācijā "Pašvaldība kultūrai" atzīta Valmiera un Talsu novads, bet atzinības šajā kategorijā ieguvuši Rēzeknes novads un Preiļu novads. Uzvarētāji nominācijā "Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai" ir Jelgava un Kandavas novads. "Pašvaldība veselībai" nomināciju ir ieguvusi Jūrmala un Siguldas novads. Savukārt uzvarētāji nominācijā "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai" ir Amatas novads un Rēzekne, bet atzinību šajā nominācijā ieguvis Alūksnes novads.

Bez balvām šajā konkursā nav palikusi neviena pašvaldība, jo Rucavas novads ticis pie žurnāla "Logs" speciālbalvas, bet Jēkabpils novadam piešķirta laikraksta "Latvijas Avīze" balva. Konkursa svinīgajā apbalvošanas ceremonijā pašvaldībām tiks pasniegtas vēl dažādas citas balvas, norādīja Mutjanko.

Pašvaldības pie nominācijām tikušas pēc tam, kad konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja visas otrajā kārtā izvirzītās 15 pašvaldības. Apmeklējumu laikā komisija iepazinās ar pašvaldību vadības paveikto iedzīvotāju integrācijas, kultūras jomā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskajā sadarbībā.

Konkursa komisija vizīšu laikā pārliecinājusies, ka visas pašvaldības atbalsta iedzīvotāju iniciatīvas, rūpējas par to, lai iedzīvotāji varētu veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku, lai tie dzīvotu skaistā un sakārtotā vidē, lai aizkustinoši koncerti un citi kultūras pasākumi būtu pieejami visiem, lai gribētos dzīvot, strādāt un audzināt bērnus savā novadā vai pilsētā, kā arī par to, lai vienkārši katrs iedzīvotājs būtu lepns par savu novadu un pilsētu.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 18.oktobrī. Pagaidām gan vēl nav zināms, kur tā notiks, – to LPS paziņos, kad tuvosies apbalvošanas ceremonijas datums.