Ar 1.martu Latvijā pabeigta prokuratūras struktūrvienību apvienošana, kuras rezultātā samazinājies virsprokuroru skaits un notikušas amatpersonu rokādes, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Prokuratūras reforma sākās pēc tam, kad amatā pagājušā gada vasarā stājās ģenerālprokurors Juris Stukāns. Jau toreiz viņš paziņoja, ka viņa vadībā prokuratūru sagaidīs reformas.

Prokuratūras reformas rezultātā apvienotas rajona līmeņa prokuratūras. Apvienošanas rezultātā tika izveidotas jaunas prokuratūras. Reforma veikta nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, kā arī radīt vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu, kā arī optimizēt struktūrvienību darbu.

Uz jauno prokuratūru virsprokuroru amatiem tika sludināti konkursi. Tā rezultātā apvienojamo prokuratūru virsprokurori zaudēja amatus vai, otrādi, kļuva par jauno prokuratūru virsprokuroriem. Tie līdzšinējie virsprokurori, kuri zaudēja amatus, kļuva par ierindas prokuroriem vai arī devās izdienas pensijā.

Reformas rezultātā reģionos rajona līmeņa prokuratūras ēkas tukšas nepalika. Tajās turpina darboties līdzšinējās prokuratūras, tikai ar jaunu nosaukumu.

Pērn 1.oktobrī darbu sāka Ruslana Novaka vadītā Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūra, apvienojot Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūru un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūru.

No šī gada sākušas darboties četras prokuratūras - Ivara Žubuļa vadītā Daudznozaru specializētā prokuratūra, Anitas Urbacānes vadītā Rīgas Austrumu prokuratūra, Baibas Voicehovičas vadītā Rīgas Ziemeļu prokuratūra un Indras Stutiņas vadītā Pierīgas prokuratūra. Zem šīm prokuratūrām ir apvienotas līdz šim strādājošās prokuratūras.

Ar februāri sāka darboties Arņa Bērziņa vadītā Ziemeļkurzemes prokuratūra, kurā apvienotas Kuldīgas rajona, Talsu rajona un Ventspils prokuratūras. Tāpat no februāra darbu sāka Aināra Rimšāna vadītā Dienvidkurzemes prokuratūra, kurā apvienotas likvidētās Liepājas un Saldus rajona prokuratūras.

Savukārt Ritas Zeiliņas vadītā Austrumlatgales prokuratūrā ir apvienota Balvu rajona, Ludzas rajona un Rēzeknes prokuratūras, bet Kristīnes Repšas-Kondratjevas vadītā Dienvidlatgales prokuratūrā ir apvienotas likvidētās Daugavpils, Krāslavas rajona un Preiļu rajona prokuratūras.

Tāpat darbu sākusi Sergeja Novika vadītā Vidzemes prokuratūra, kurā tika apvienotas likvidētās Alūksnes rajona, Cēsu rajona, Gulbenes rajona, Limbažu rajona, Madonas rajona, Valkas rajona un Valmieras rajona prokuratūras.

Darbu sākušas arī Zinta Mickeviča vadītā Austrumzemgales un Rietumzemgales prokuratūras. Rietumzemgales prokuratūrai pagaidām iecelts tikai virsprokurora pienākumu izpildītājs Anda Buša. Šajās prokuratūrās ir apvienotas Aizkraukles rajona, Bauskas rajona, Jēkabpils rajona, Ogres rajona, Dobeles rajona, kā arī Jelgavas prokuratūras un Tukuma rajona prokuratūras.

Tāpat gada sākumā izveidota pavisam jauna struktūrvienība, proti, Jāņa Omuļa vadītā specializētā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra.

Tāpat no šī gada nosaukumu mainījusi līdzšinējā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, kas turpmāk tiek dēvēta par Nodokļu un muitas lietu prokuratūru. Šīs prokuratūras virsprokurore Vineta Zvirbule.

Lai arī reforma skāra faktiski rajona līmeņa prokuratūras, no pagājušā gada 1.novembra Ģenerālprokuratūrā likvidēta Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļa.